2011 Sausio 12

Kazys Starkevičius

Trys klausimai Kaziui Starkevičiui

veidas.lt

VEIDAS: Jūsų iniciatyva prekiautojai, parduodantys maisto produktus dengtose turgavietėse, iki gegužės privalės įsigyti kasos aparatus. Ar sieksite, kad tokia pat tvarka būtų taikomai ir prekiaujantiems ne maisto produktais?

K.S.: Pasakyta A, tad turi būti pasakyta ir B. Žemės ūkio ministerija atsakinga už maisto sektorių. Įvedus kasos aparatus turguose matau realią galimybę ir kovoti su kontrabanda, ir užtikrinti didesnę maisto saugą, jos kokybę. Beje, pereiname prie tvarkos, kokia galioja visoje Europoje. Žinoma, šešėlis turguose yra ne tik maisto srityje – kitose jis gal net kokius tris kartus didesnis, todėl ir ten turi būti privalomi kasos aparatai, visiems prekiautojams turi būti taikomos vienodos sąlygos. Tada nebus ir tiek darbo pasieniečiams, mokesčių inspekcijai, policijai, kitoms struktūroms, kurios dabar bando sumažinti šešėlinės ekonomikos mastą turguose.

Nors tvarka ne maisto prekių turguose – jau ūkio ministro sritis, tačiau kaip Ministrų kabineto narys sieksiu, kad visi turgaus prekiautojai privalėtų turėti kasos aparatus. Šią idėją palaiko ir finansų ministrė Ingrida Šimonytė. Reikia kartą ryžtis ir tai padaryti.

VEIDAS: Kokiais konkrečiais duomenimis pagrįsti skaičiavimai, kad kasos aparatų įvedimas prekiaujantiems turguose maisto produktais biudžetą papildys 100 mln. Lt?

K.S.: Rėmėmės Agrarinės ekonomikos instituto tyrimu, kad šiuo metu turguose tik maždaug trečdalis maisto produktų parduodama legaliai. Be to, Halės turguje atlikome eksperimentą – skaičiavome, už kiek parduodama produktų naudojantis kasos aparatu ir kiek vidutiniškai deklaruoja pardavę turgaus prekiautojai. Taigi per dieną vidutiniškai vienoje darbo vietoje be kasos aparato deklaruojama prekiaujant už 300 Lt, o su aparatu – už tūkstantį litų.

VEIDAS: Turguose įdiegti kasos aparatus planuota ir anksčiau, tačiau išsigąsta protestų. Ar šįsyk galutinai apsispręsta laikytis priimto sprendimo, juolab kad artėja savivaldybių tarybų rinkimai?

K.S.: Vyriausybė nežiūri – rinkimai ar ne rinkimai. Anuomet situacija tikrai buvo sudėtinga – mokesčių sistema skubiai pervesta į krizės režimą, daugeliui mažinami atlyginimai. Tai sukėlė protestus, kuriuose buvo nemažai ir šešėlinio verslo atstovų iniciatyvos. Tačiau dabar ketinimai kovoti su šešėliu negali likti tik žodžiai. Esame užsibrėžę į biudžetą iš šešėlio atkovoti milijardą litų. Taip, pasienyje turi būti įdiegti skeneriai, kitos modernios techninės priemonės, – ir jas šiemet ketinama nupirkti. Tačiau su šešėliu turime kovoti visais frontais. Turgavietėse – irgi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. zinoma, zinoma zinoma, zinoma rašo:

    PIRMIAUSIA ir pradekite nuo turgavieciu; kol purtys turgelius, dideji seselininkai pinigu pasidarys.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...