2011 Vasario 09

Irena Degutienė

Trys klausimai Irenai Degutienei

veidas.lt

“Veidas”: Kaip prognozuojate Seimo balsavimą dėl apkaltos Rokui Žilinskui, kurį teismas pripažino kaltu dėl policininkų įžeidimo? Juk Seimas po konflikto su policininkais neleido patraukti baudžiamojon atsakomybėn Kazimiero Uokos ir Petro Gražulio, o R.Žilinsko incidentas įvyko net jam dar nesant Seimo nariu.

I.D.: Pagal Seimo statutą, kai tik gausiu teismo nutartį, ją išsiuntinėsiu Seimo nariams. Tada Seimas turi pradėti apkaltos procedūrą ir kreiptis į Konstitucinį Teismą išvados, ar buvo šiurkščiai pažeista Konstitucija ir ar sulaužyta Seimo nario priesaika. Kai Teismas atsiųs išvadą, apkaltos procesas bus tęsiamas, reikės balsuoti, ar atimti Seimo nario mandatą.

Kad į Konstitucinį Teismą privalome kreiptis, visi supranta, o kaip bus nubalsuota dėl apkaltos procedūros, negaliu prognozuoti. Kaip rodo balsavimai dėl Aleksandro Sacharuko, K.Uokos, P.Gražulio, šios kadencijos Seimo nariai balsuodami paiso ne teisinių dalykų, jiems nesvarbu, kad Seimo narys yra toks pat kaip visi Lietuvos pilietis ir nusikaltęs turi prisiimti atsakomybę. Jie ima vertinti, ar poelgis buvo teisingas, t.y. elgiasi kaip teismas. O juk iš tiesų Seimas neatlieka teismo funkcijų, o tik sudaro galimybes teisėsaugos institucijoms spręsti, ar Seimo narys kaltas.

“Veidas”: Ar, pagal Jūsų turimą informaciją, gautą iš Viešųjų pirkimų tarnybos, ūkio ministras Dainius Kreivys – prasižengėlis, ar keršto dėl viešųjų pirkimų griežtinimo objektas?

I.D.: Žiniasklaida paskelbė apie D.Kreivio turėtų akcijų perleidimą jo mamai, ES lėšų skyrimą mokyklų remontui, atliekamam firmų, kuriose jo mama turi akcijų. Paskui jis nelabai rišliai aiškinosi, todėl kilo dar daugiau klausimų.

Dabar vienintelis arbitras – Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. Tačiau noriu pasakyti, kad pirmą kartą Viešųjų pirkimų įstatymo imtasi laikytis taip, kaip reikia tai daryti. Viešieji pirkimai – viena didžiausių korupcijos duobių, iš kurios negalime pajudėti. Dabar pabandyta iš jos lipti, ir reakcijų galima sulaukti įvairių. Ar dėl spaudimo viešųjų pirkimų procesams laukia interpeliacijos kuriems nors Seimo ar Vyriausybės nariams? Yra ir kitų žmonių, kurie vadinasi politikais, – iš savivaldybių, kitų tarnybų.

“Veidas”: Pavasario sesijoje grasinta net keliomis interpeliacijomis ministrams.

I.D.: Jau turiu energetikos ministro Arvydo Sekmoko atsakymus į jam pateiktus interpeliacijos klausimus. Tik prasidėjus pavasario sesijai jis turės atsakyti Seimo nariams, bus balsuojama. Kitų raštiškų dokumentų dėl interpeliacijų ministrams neturiu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. zazas zazas rašo:

  Musu lietuviu vienadieniai verslininkai dirba viska atvirksciai. Jie nesitenkino pastoviu ir tolygiu firmos pletimusi, jiems masina turejo duoti 30-50 proc. pelno minimum. Kitaip sakant ne ilgiau kaip per du metus jie norejo ,kad nauja masina visiskai atsipirktu ir toliau nestu vien pelna. Todel buvo keiciamos ekspedicijos viena po kitos (kuri tik moka nors truputeli daugiau tai dienai) , daug kur uzsirekomendavo kaip nelabai patikimi vezejai is rytu saliu ir todel teko rankioti visokius atsitiktinius uzsakymus is internetiniu portalu. Vakarieciai jau atsisako toki krovini vezti,nes mato ,kad neuztenka laiko…tuomet ji stveria musiskiai. Musiskiu pozicija paprasta: cia truputi pajuodinsim ,ten pramonineje zonoje pavazinesime uzsideje magnetus ,jei niekas nepagaus ,tai gal ir suspesime ivykdyti uzsakyma. Jei kas-puse baudos nurasysime ant vairuotojo:-))) O paskui jau tik ziuri uz ka mazesnes baudos ir mazesne tikimybe papulti kontrolei. Galima sutrumpinti savaitini atstoju,gal kai tikrins nepasiziures pora savaiciu atgal, gal dar ka nors ir pan.
  Bet pati esme yra tame,kad ”juodas” vaziavimas atsiranda tik del vadybininku ir sefu nesigaudymo ,nekompetencijos ir nemokejimo skaiciuoti. Galu gale jiems ir sunku orientuotis,nes jie patys nera buve daznai uzsienyje,todel is ju galima isgirsti tokiu perliuku: padaryk atstoju prie issikrovimo Londono centre (kur nera kur stoveti) , ivaziuok i koki Hamburga ar Paryziu,nes tu juk turi dar 30 minuciu laiko ( jie neisivaizduoja miestu dydzio ir transporto kamsciu), padaryk savaitini atstoju anglijos nacionalinio kelio nemokamose ”kisenese” ( kur nera nei wc, nei duso), padaryk savaitini kokioj pramoninej zonoj,kur velgi tos pacios problemos (nera wc ,duso,vandens) ir panasiu perliuku. Visos bedos ir problemos transporte didziaja dalimi susidaro tik del vadybininku neismanymo. Del vairuotoju kaltes (gerimo ir pan.) manyciau,kad ne daugiau kaip 10 proc. nesusipratimu is viso skaiciaus butu kiska tonka..

 2. Adomas Adomas rašo:

  O ar tam seime iš vis yra kas nors, kam rūpėtų Valstybė?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...