2010 Lapkričio 15

Ingrida Šimonytė

Trys klausimai Ingridai Šimonytei

veidas.lt

“Veidas”: Kaip vertinate įvykį, kad iš muitinės posto angaro Lietuvos pasienyje su Kaliningradu išvairuotas vilkikas su 1000 dėžių kontrabandinių cigarečių, apie kurių sulaikymą taip garsiai gyrėsi muitininkai? Ar įmanoma išvairuoti vilkiką iš muitinės posto be pačios muitinės darbuotojų pagalbos?

I.Š.: Nors į klausimus, kas ir kiek konkrečiai prisidėjo prie šio įvykio, turi atsakyti atliekami tarnybinis ir ikiteisminis tyrimai, kiek man yra žinoma situacija, tai niekaip negalėjo atsitikti be pareigūnų žinios ar bent jau aplaidumo.

Vertinimas čia gali būti tik vienas – tai yra skandalingas įvykis, metantis dėmę dorai savo darbą dirbantiems muitinės pareigūnams. Todėl tarnybinis tyrimas turi būti atliktas kuo skubiau, kad visuomenei būtų pateikti atsakymai į kylančius klausimus, o kaltininkai nubausti visu griežtumu.

“Veidas”: Ar normali situacija, kad Panevėžyje konfiskuotų krovinių sandėlyje nebėra vietos konfiskuotoms prekėms?

I.Š.: Didėjantys sulaikymai natūraliai lemia, kad sandėlyje vietos ima trūkti – juk konfiskuotos cigaretės ar svaigalai nėra realizuojami, o naikinami, kad nebūtų pakenkta legaliam verslui ir vartotojų sveikatai. Situacijai palengvinti yra patikslinti teisės aktai, kurie dabar numato ir kitus tabako naikinimo būdus, pavyzdžiui, ne vien deginimą, bet ir kompostavimą. Tačiau tokiems pokyčiams “įsivažiuoti” reikia laiko –  kol kas nėra didesnės naikinimo paslaugų pasiūlos.

“Veidas”: Kurie ir kiek darbuotojų dėl šio incidento nušalinti nuo darbo? Kokios atsakomybės pareikalauta ar ketinama pareikalauti iš Finansų ministerijai pavaldaus Muitinės departamento ir jo padalinio vadovų? Kitaip tariant, ar nulėks tik kokio sargo galva, ar ketinama imtis sistemiškesnių pokyčių?

I.Š.: Šiuo metu yra nušalinti keturi Panemunės kelio posto muitinės pareigūnai – posto viršininkas, viršininko pavaduotojas ir du pamainų viršininkai. Atlikus tyrimą bus nustatyti asmenys, turėję užtikrinti krovinio apsaugą, kartu bus įvertintas jų vadovų sugebėjimas kontroliuoti ir valdyti situaciją, taip pat kiekvieno iš jų nusižengimo ar aplaidumo laipsnis. Reikalausiu labai griežtos atsakomybės ir “sargų galvomis” šis atvejis neapsiribos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...