2010 Rugpjūčio 23

Ingrida Šimonytė

Trys klausimai finansų ministrei Ingridai Šimonytei

veidas.lt

– Ar jau aišku, kada visuomenė galės susipažinti su 2011 metų biudžeto projektu ir kokių naujų mokesčių jame galima tikėtis?

– Biudžeto projektas bus maždaug po savaitės, nes institucijos vėluoja paduoti savus skaičiavimus. Kalbėdama apie mokesčių didinimą norėčiau pasakyti, kad nuo 2011-ųjų sausio 1-osios didės dyzelino ir cigarečių akcizai, bet tai iš anksto suplanuotas akcizų didinimas, prisitaikant prie bendrojo Europos Sąjungos akcizų dydžio, o ne tikslinės pastangos padidinti biudžeto pajamas. Jokių kitų naujų mokesčių ateinančiais metais neplanuojame. O aptarinėjami nekilnojamojo turto ir transporto mokesčiai realybe gali tapti tik apie 2012 metus.

– Ar jau radote, iš kur paimti pusę milijardo litų, kuriuos su premjeru iš pradžių planavote gauti iš nekilnojamojo turto ir transporto mokesčių, bet negavote tam prezidentės pritarimo?

– Negavome ne tik prezidentės, bet ir koalicijos partnerių pritarimo, tad kol kas mąstome. Partneriai sako – reikia ieškoti rezervų mažinant išlaidas. Bet pati Finansų ministerija administruoja tik 2 mlrd. litų, reikalingų valstybės skolai aptarnauti, tad jų sumažinti niekaip neina. Vadinasi, taupymo rezervų reikia ieškoti kitų ministrų valdomose srityse. Vis dar laukiame jų pasiūlymų.

– Sakėte, kad jus supykdžiusiose pradinėse biudžeto apmatose ministerijos norėjo gauti maždaug 4 mlrd. litų daugiau nei šiemet. O kokių skaičių laukiate dabar?

– Su ministrais sutarėme, kad planuojant biudžetą bus atsisakyta ilgalaikės blogos tradicijos prašyti daugiau, nei reikia pinigų, manant, kad tiek, kiek prašai, vis tiek negausi. Kontroliniai skaičiai – šių finansinių metų lygio su galimybe mažinti išlaidas 10 proc. Žinau, kad kai kurios ministerijos jau prašo keliais šimtais milijonų daugiau, nei turi šiemet. Ką gi, biudžeto projektas – Vyriausybės kolektyvinio svarstymo produktas. Gal kuris nors ministras sutiks 20 proc. susimažinti kitų metų ministerijos išlaidas savo daugiau prašančio kolegos naudai? Kitų alternatyvų nėra. Mes negalime be saiko didinti valstybės skolos. Kai kas aiškina, kad kitąmet valstybė gaus daugiau pajamų nei šiemet, tačiau tai nereiškia, jog tuos pinigus reikia išdalyti. Juos teks atidėti palūkanoms už pastaruoju metu gerokai išaugusias skolas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Al Al rašo:

  Pinigų yra iš kur papildyti biudžetą, net po keletą mlrd. litų kas mėnesį.
  Ogi, kaip jau rašiau, reikia susigrąžinti mokesčių nors dalį iš tų valstybių, kuriuose mūsų tėvynainiai dirba.
  Aritmetika paprasta: dirba ir uždirba kas mėnesį išeivijoje apytiksliai 1000 Eurų 300 000 žmonių kas mėnesį. Nuo tos sumos sumokama 20 – 30 procentų mokesčiams. Tai nors 10 procentų jeigu susigrąžintų mūsų šalis tai gautųsi 12,43 mlrd. Litų per metus.

 2. Al Al rašo:

  Suklydau, kablelis ne tenai – gaunasi 1,243 mlrd. Litų.
  Na panašiai tiek kiek trūksta iki siekiamo biudžeto.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...