2010 Liepos 07

Henrikas Mickevičius

Trys klausimai Henrikui Mickevičiui, Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktoriui

veidas.lt

“Veidas”: Kokios reakcijos sulaukėte po to, kai paskelbėte, kad Lietuvoje žmogaus teisės atsidūrė užribyje?

H.M.: Jokios. Lietuva, siekdama įstoti į tarptautines organizacijas, ratifikavo tam tikras konvencijas, priėmė tam tikrus įstatymus, įsteigė tam tikras institucijas. Tačiau įstojus į ES bet koks darbas žmogaus teisių srityje sustojo, o nuo 2008-ųjų Lietvoje prasidėjo žmogaus teisių regresas. Reikia paminėti šeimos koncepciją, kuri diskriminuoja ir varžo teisę į privatumą, taip pat ir vaikų, gimusių ir augančių “neteisingose” šeimose, teises. Nepilnamečių apsaugos įstatymas nepagrįstai riboja žodžio laisvę. Galime prisiminti Seimo kontrrezoliuciją Europos Parlamento rezoliucijai, kuria buvo susirūpinta žmogaus teisių padėtimi Lietuvoje. Be to, pas mus nevykdomi Žmogaus teisių teismo sprendimai.

“Veidas”: Nepaisydami šių faktų vis tiek save laikome europiečiais. Kokia šio prieštaravimo priežastis?

H.M.: Išskirčiau du dalykus. Tai, kas pas mus įvyko prieš 20 metų, nebuvo demokratinė revoliucija, tai buvo nacionalinis išsivadavimas. Demokratijos ir žmogaus teisių mums reikėjo mokytis, tačiau kai neliko spaudimo iš aukščiau, neliko ir jokio darbo. Iš kitos pusės, atėjo prablaivėjimo metas: pradėjome skaityti, kokias konvencijas ratifikavome, koks jų turinys, nes viskas buvo daroma aklai. Daug kam žmogaus teisės iki šiol – tik deklaracija be turinio. Paaiškėjo, kad nesame tokie vakariečiai, kaip įsivaizdavome.

“Veidas”: Lietuva – drąsi šalis ir pasekmių nebijo. Ar tikrai galime apie jas negalvoti?

H.M.: Kai ką Lietuvoje išgąsdino tai, kad iš Jungtinių Tautų, Europos Tarybos, ES pasipylė reikalavimai. Tačiau taip pat supratome, kad narystė tarptautinėse organizacijose mums negresia jokiomis ypatingomis sankcijomis, ir pasijutome stoję prieš “supuvusius” Vakarus ginti savo vertybių – tautinių tracijų. Deja, žmonės nesupranta, kad pasekmių esama ir dar bus. Iš Verslo darbdavių konfederacijos pasigirdo abejonė, kad vargu ar homoseksualios orientacijos žmogus investuotų Lietuvoje. Aš pridėčiau, ar investuotų Lietuvoje kitos odos spalvos verslininkas arba verslininkas musulmonas, arba verslininkas, kurio orumo jausmas neleidžia duoti kyšio, kuris netoleruoja telefono pokalbių klausymosi. Tą sąrašą galima tęsti. Mūsų valdžia turėtų suprasti, kad žmogiškoji dimensija yra labai svarbi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. daugiau mylek Tevyne daugiau mylek Tevyne rašo:

  Ar butu tragedija, jei : ,,vargu ar homoseksualios orientacijos žmogus investuotų Lietuvoje. Aš pridėčiau, ar investuotų Lietuvoje kitos odos spalvos verslininkas arba verslininkas musulmonas (…)”? Nuo musulmonu jau dusta Europa, kai kurios ES salys uzdraude musulmonu moterims slepti veida po burka (vadinasi, pamyne zmogaus teises pacioje ES?) Prisikvietus ivairiu kitatauciu- investuotoju, mes , be jokios abejones, prarasime savo, kaip tautos identiteta. Stai minesime Zalgirio musio 600-asias metines. Didziuojames, kad LDK vadas, jos galva Vytautas Didysis (lotyniskai Vitoldo) savo sumanumu laimejo si musi. Tiesa, Krokuvos paminkle Jogailai, pagal lenku uzsakyma,Vytautas buvo nukistas kazkur po Jogailos kojomis (beje paminklo autorius kiles is Lietuvos , vadinamas Veliuonieciu…),matyt, taip noreta jo nuopelnus sumenkinti. Bet Europa pripazino Vytauto, kaip sumanaus karvedzio autoriteta – ne veltui cekai siule jam karuna… Taigi, didziuojames lietuviais, tauta, kuri mazeja,traukiasi, iskeliauja. Siulymas ar net pasvarstymas apie homoseksualus, mususlmonus ir t.t., tai tik noras , kad kuo greiciau Lietuva taptu ivairiaspalve minia, be savo tautiniu tradiciju, be krikscioniskos nuostatos kas yra seima ir t.t. Smerkiu autoriu ir jo kryptinga Lietuvos, kaip valstybes paniekinima. Zinoma, galima iteigti, kad be ES neisgyvensime, numirsime, isnyksime. Sitiek ,,padovanotu” pinigu is ES fondu nebuvo be pagrindo – tai reikalavimu pradzia: vos ne nuo kudikystes vaikus mokyti, aukleti , kaip belycius asmenis, zmogaus teisiu geju paradams ir t.t. Tai kurgi einame? Ar tai ne skatinimas nueiti nuo simtmeciais kurtu tautiniu vertybiu, atlaikiusi rusinima, susinima, lenkinima ir t.t. Todel ir tvirtinu, kad jokios tragedijos nebutu, jei musulmonai ar homoseksualai nenoretu invstuoti I musu Sali. Deja, autorius klysta – arabams tik leisk investuoti, tai atbildes su visomis savo zmonimis ir dar lietuviu prisirinks i harema (nesibrangina musu mergaites)… Apie gejus isvis nera ka ne diskutuoti – jie kaip amaras… Gyventu savo gyvenima tarpe kitu zmoniu ir elgtusi kaip zmones, bet ne- reikia vaivorykstiniu paradu, reikia pusplikiams lakstyti, ne nepridengiant pakeistos lyties liekanu… Ach, tiesa – ES zmogaus teises leidzia transvestitui pasivadinti kaip jis nori- moterimi, vyru ar ,,chto to sredneje… Zinoma, autoriaus atlikta trijų mėnesių praktika Strasburo Europos Žmogaus Teisių Teisme – didele patirtis…

 2. Python Python rašo:

  pirmasis komentatorius be savo psichologiniu fobiju daugiau visiškai nieko nepasakė

 3. Lietuva ne aferistams Lietuva ne aferistams rašo:

  Investicija – tai arba paskola su palūkanomis turo įkeitimu, arba supirkimas. Atgrąsykime visus svetimtaučius supirkėjus ir žinomos tautos skilintiojus aferistus. Betrūko mums musulmonų ir negrų įtakos.

 4. bravo gerb. Henrikui Mickevičiui bravo gerb. Henrikui Mickevičiui rašo:

  bravo gerb. Henrikui Mickevičiui


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...