2010 Liepos 19

Giedrius Kazakevičius

Trys klausimai Giedriui Kazakevičiui, Saulėlydžio komisijos pirmininkui

veidas.lt

“Veidas”: Ar Saulėlydžio komisija pajėgi suvaldyti valstybės institucijų apetitą plėstis?

G.K.: Jos linkusios plėstis visame pasaulyje. O suvaldyti šį procesą reikėjo ne tik dėl sunkmečio. Juk kažkas turi sistemiškai veikti priešinga jų didėjimui linkme. Saulėlydžio komisija ir yra vienas iš tų elementų, kurių pagrindinis uždavinys – ne tik stabdyti, bet ir padėti institucijoms prisitaikyti prie kintančios situacijos. Įtampa šiame darbe buvo, yra ir išliks. Neįmanoma vienu kirčiu visiems laikams išspręsti visų klausimų. Iš vienos pusės tai procesas, iš kitos – dialogas. Saulėlydžio komisijos nariai norėtų, kad viskas vyktų greičiau, bet bet koks pokytis visada susiduria su natūraliu pasipriešinimu. Turi būti sukurta sistema, kuri neleistų valstybės institucijoms nekontroliuojamai plėstis ir apaugti nereikalingomis funkcijomis.

“Veidas”: Vis tiek vieną kartą turi būti apsispręsta, kokia bus valstybės tarnyba.

G.K.: Valstybės tarnybos tobulinimo koncepcijai Vyriausybė yra pritarusi, dabar sudaryta darbo grupė, kuri turėtų pateikti aiškius siūlymus, nereikalaujančius didelės revoliucijos ir įstatymų pakeitimų, kuriuos būtų galima greitai įgyvendinti, pradedant nuo sausio 1-osios. Jau rugsėjį turėtų prasidėti diskusija dėl konkrečių nuostatų įgyvendinimo, o sprendimai turėtų būti priimti spalio mėnesį. Valstybės tarnybos klausimas – vienas iš tų konceptualesnių, kuriais ir norėtų užsiimti Saulėlydžio komisija. Kad būtų kalbama ne tiek apie įstaigas, pareigybių skaičių, bet ir apie stambesnius struktūrinius dalykus. Po valstybės tarnybos antras klausimas būtų viešasis administravimas. Turėtų būti parengta koncepcija, kaip valstybė bendraus su savo piliečiais.

“Veidas”: Dabar dažnai bendrauja per neaiškias viešąsias įstaigas, kuriomis aplipusios ministerijos. Kada pagaliau bus įsisukta į viešąsias įstaigas, kada jos įgaus skaidrumo?

G.K.: Diskusija apie viešąsias įstaigas vyko dar Valentino Milaknio vadovaujamoje Saulėlydžio komisijoje. Įstatymo projektas dėl viešųjų įstaigų įstatymo pakeitimo pasiekė Seimą. Tai viena dalis, o prie praktinės dalies rudenį ketiname grįžti ir labai pragmatiškai įvertinti turimą informaciją – reikės dar kartą peržiūrėti, kurios ministerijos yra viešųjų įstaigų dalininkės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...