2010 Rugsėjo 08

Algirdas Butkevičius

Trys klausimai Algirdui Butkevičiui

veidas.lt

– Kaip nusiteikusi opozicija pasitinka Seimo rudens sesiją?

– Pozityviai nusiteikusi. Esame pasiruošę konstruktyviai kalbėtis su Vyriausybe, matyti problemas ir jas spręsti. Šiai Seimo sesijai LSDP frakcija pateikė savą programą, kurią jau sudaro 57 įstatymų projektai ir dar rengiami papildomi.

Šiuo metu dirbame su ekonomistais, kurių dalis netgi nėra mūsų partijos nariai, ir kuriame Lietuvos išėjimo iš ekonominio sunkmečio viziją. Sieksime geresnio viešųjų finansų valdymo ir šešėlinės ekonomikos mažinimo. Privalu suprasti, kad nesutvarkius viešųjų finansų kontrolės, maksimaliai neapribojus grynųjų pinigų apyvartos nėra prasmės kalbėti apie veiksmingą kovą su korupcija. Atitinkamus planus jau esame parengę ir manome, kad iki 2012-ųjų juos tikrai galima įgyvendinti.

– Kokie jūsų ketinimai dėl artimiausių darbų ir pirmiausia dėl kitų metų biudžeto?

– Priimti biudžetą bus sudėtinga. Prašysime Vyriausybės pateikti išsamią informaciją, kaip panaudojamos ES paramos fondų lėšos, kokį poveikį jos padarė ekonomikos augimui, dirbančių žmonių atlyginimų didėjimui, darbo vietų išsaugojimui ir naujų sukūrimui. Kokios padarytos ilgalaikės investicijos, padėsiančios ateityje kelti šalies ekonomiką.

Vyriausybė vėl šneka apie biudžeto išlaidų mažinimą, bet esame įsitikinę, kad kalbos vien apie taupymą, tuo pat metu nekalbant apie biudžeto pajamų didinimą, – jau praėjęs etapas. Tik gavę iš Vyriausybės atsakymus apie ES lėšų panaudojimą ir biudžeto pajamų didinimą žiūrėsime į 2011 metų biudžeto išlaidų eilutę.

– Per pavasario sesiją Seimas rudeniui atidėjo sprendimą dėl pensinio amžiaus ilginimo. Kalbėta, kad šiuo klausimu Vyriausybė turi užsitikrinusi socdemų paramą. Ar tikrai?

– Per vasarą pabendravęs su rinkėjais įsitikinau, kad Vyriausybės siūlymas ilginti pensinį amžių – didžiausia politinė klaida. Pradėta spręsti, visiškai neaptarus šio klausimo su visuomene, negavus jos paramos. Tad socialdemokratai tokio Vyriausybės siūlymo nepalaikys. Be to, pažado paremti tokį siūlymą ir nebuvome davę – sakėme, kad galėsime su Vyriausybe apie tai kalbėtis.

Versti Vyriausybės neketiname, bet labai atidžiai tirsime ES lėšų panaudojimą, ypač – Verslo paramos agentūroje ir Aplinkos ministerijoje. Taip pat priešinsimės tolesnei mokyklų finansų “krepšelizacijai”, sieksime, kad lėšos būtų skirstomos suderinus mokyklos bendruomenei ir savivaldybei, o ne centralizuotai iš ministerijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (10)

 1. Liucija Liucija rašo:

  Konservatorių vietoje visai nesiūlyčiau didinti pensijinį amžių,o palikti spręsti Butkevičiui,jei jis kitą kadenciją pateks į valdžią.Tada pamatysim,ką užgiedos Butkevičius.Ogi pamatys,kad kitos išeities nėra,nes ir konservatoriai nežada labai greit jo ilginti.

 2. Antanas Antanas rašo:

  Įdomu ką pasiūlytų socdemai vietoj to, jei būtų valdžioje? Kritikuoti – tai pats lengviausias užsiėmimas. Tik va konstruktyvių pasiūlymų – pšššššš…………

 3. Gintas Gintas rašo:

  Taigi, jeigu socdemai būtų valdžioje, jie siūlytų didinti pensijinį amžių. O opozicija, pav. Kubilius su Mazuroniu, kritikuotų. Visa Europa prie to eina.

 4. Petras Petras rašo:

  Gal soceldemokratams pirma vertėtų įgyvendinti pensininkams ankstesnius duotus pažadus, 2008m,kadencijos pabaigoje, patys pasiūlė įstatymą “dėl pensijų paskaičiavimo pagal pasirinktus metus”,o jau per balsavimą 2009m pradžioje, jį įteisinant,patys(pavzd.Sysas)buvo prieš,ko pasekoje, nuo 2009m naujiems pensininkams,pensijos sumažėjo net 20-30%.Tada išeina,kad socdemai kartu su krikdemais karpė pensijas? Kas čia buvo?Priešrinkiminis triukas su makaronų kabinimas,ponai? Bet,jei dar išvis išbrauks sovietinius metus,o pensijos garantuotai ženkliai sumažės(kaip vėl siūlo socdemas Sysas),pensininkai jus gyvus užgrauš.

 5. andrius andrius rašo:

  nereikia jokiu pencijiu ilginimo nes jaunimas bega is lietuvos masiskai nes neturi darbo o pencininke kalba aj va man reikia padirbet kad anukam biletus i teatra nupirkt o tas jaunas zmogus gal ant duonos neturi

 6. Rimantas Rimantas rašo:

  Algirdai Butkevičiau, gražuolėli tu mano, dar tada kai buvai ne tik gražus, bet ir jaunas, kada pensijinis amžius buvo ilginamas iki 60 ir 62,5 metų, jau tada buvo pasakyta, kad nuo 2011-2012 metų pensijinis amžius bus ilginamas iki 65 metų.
  Gal buvai dar per daug jaunas, kvailas ir nerūpestingas, kad šį daiktą užmiršai. Tikriausiai ne tai, o tai, kad tapai partiniu bosu ir demagogu, o ši liga, kaip žinom, nepagydoma…

 7. pensininkas Rimantas pensininkas Rimantas rašo:

  teko stebeti opozicijos ,,lyderius,, per tv laida ,,tarp Rytu ir Vakaru,,Klaiku ir baisu,toks politinis debilizmas .Tai parode vadinami opoziciniu ,,partiju,, lyderiai Mozuronis ir Gapsys…….Tik tuscios kalbos ,pastovus valstybes niekinimas.Vietoj to kad dirbtu LIETUVOS VALSTYBES labui ,jie[opozicija]jie visais budais griauna MANO VALSTYBE.Tai kas jie mozuroniai ,gapsiaiir kiti ,,politikai,,?

 8. to Rimantas to Rimantas rašo:

  pats esi pensininkas ir tau jau rūpi tik kaip didesnę pensiją gauti, o pagalvok apie 50-60-mečius, kurie negauna darbo ir priversti badmiriauti. O nedirbant ir gaunant pašalpą ar esant remiamam vaikų, kokią pensiją gausi sulaukęs pailginto pensijinio amžiaus?

 9. mąstykit pagaliau mąstykit pagaliau rašo:

  Rekia priimti tokį įstatymą, kad norintys išeiti į priešlaikinę pensiją gautų išeitinę pašalpą, nes ne visi pajėgia dirbti jau nuo 50-55 metų, o stovėjimas biržoje tai valdžios išmąstymas, kam man stovėti metus darbo biržoj, jeigu aš noriu gauti priešlaikinę pensiją, kadangi užleidžiama darbo vieta, tai priešlaikinė pensija ir neturėtų būti mažinama, jeigu kas pajėgia dirbti tegul dirba ir iki 100 metų.
  Daba tai vykdomas tautos smaugimas, kad ir nepajėgi, nesugebi dirbti ,bet dirbk.

 10. marija marija rašo:

  Taigi prie to ir vedama siuo momentu, kad nors tu ir nepajegi dirbti budamas pvz. kaip as 56m, bet vis vien privalai. O gal kartais pakratysi kojas prie stakliu tai liks ir darbo vieta ir pensijos nereikes moketi. Musu imoneje vienas jau mire budamas 56m , o kiti du jau gavo nedarbingumus nesulauke net50m. Tai stai kokios pas mus darbo salygos ir visi tuo tik dziaugaimes, kad dar nors toki darba turime,kad ir labai kenksminga, bet tai niekieno nepripazinta.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...