2010 Spalio 18

Algirdas Butkevičius

Opozicija biudžetui nepritars

veidas.lt

Seimą jau pasiekė kitų metų nacionalinio biudžeto projektas, tačiau jame matyti tik “pliki” skaičiai, bet neaišku, kokiomis priemonėmis bus pasiekti planuojami rezultatai. Tokią nuomonę apie kitų metų biudžetą susidarė Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas ir Seimo opozicijos lyderis Algirdas Butkevičius.

“Socialdemokratų manymu, biudžeto projektas per daug optimistiškas. Konservatorių Vyriausybė tikisi, kad nacionalinio biudžeto pajamos kitąmet augs ir sudarys beveik 27 milijardus litų, o iš šešėlio bus paimta net pusantro milijardo litų. Tačiau nenumatyti jokie konkretūs veiksmai, kaip tuos pinigus iš šešėlio paimti. Įdomu, kodėl iki šiol tie pinigai nebuvo paimti, jei tai padaryti įmanoma – kodėl nuspręsta startuoti tik kitų metų sausį?”, – stebisi A. Butkevičius.

Pasak opozicijos lyderio, norint įgyvendinti planus, reikia aiškaus veiksmų plano, kaip kurti naujas darbo vietas, mažinti emigraciją, didinti vidaus vartojimą.

“Abejonių kelia ir planas net milijardą ir 178,6 milijono litų surinkti iš pelno mokesčio. Tai sudarytų 5,9 proc. viso nacionalinio biudžeto pajamų. Manau, tokių rezultatų pavyktų pasiekti tik tokiu atveju, jei įmonių veikloje atsirastų didelių pokyčių. Taigi opozicijai iškilo daug klausimų, į kuriuos tikimės gauti atsakymus pristatant biudžeto projektą. Tokiam biudžetui, koks jis įregistruotas dabar, socialdemokratai pritarti neketina”, – sako LSDP frakcijos seniūnas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...