2011 Birželio 13

Trėmimai bus prisiminti ir Europos Parlamente

veidas.lt

BFL

Lietuvos nuolatinė atstovybė Europos Sąjungoje ir Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas birželio 21 dieną Europos Parlamente rengia atminimo vakarą „Dabarties akistata su praeitimi“, skirtą paminėti pirmuosius masinius sovietų įvykdytus trėmimus iš Lietuvos.

Minėjime kalbės Europos Parlamento Pirmininkas Jerzy Buzekas. Jis birželio 6 dieną Europos Parlamento plenarinėje sesijoje Strasbūre jau paragino branginti šimtų tūkstančių sovietinio režimo aukų Baltijos šalyse atminimą ir vienareikšmiškai pasmerkti totalitarinius režimus.

Renginio dalyvius taip pat pasveikins A. Saudargas, kalbą sakys Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis.

Atminimo vakaro programą pradės režisierės Giedrės Beinoriūtės dokumentinis-animacinis filmas „Gyveno senelis ir bobutė“ (2007 m.). Menotyrininkė  Jurga Minčinauskienė kartu su autoriumi pristatys Kęstučio  Grigaliūno  knygą „Mirties dienoraščiai“, Emilija Liaukutė – jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektą „Misija Sibiras“.

Europos Parlamente taip pat bus atidengta Lietuvos genocido aukų muziejaus parengta paroda apie Lietuvos piliečių gyvenimą tremtyje „Po svetimu dangum: Lietuvos gyventojai sovietų lageriuose ir tremtyje 1940-1958 metais“.

Lietuvos nuolatinė atstovybė ES tikisi, kad renginys „Dabarties akistata su praeitimi“ Europos Parlamente prisidės prie bendros Europos istorinės atminties  kūrimo  ir tinkamo totalitarinių režimų nusikaltimų įvertinimo. Organizuoti renginį padėjo Lietuvos kultūros ministerija ir Tarptautinis kultūros programų centras.

Birželio 10 dieną ES teisingumo ir vidaus reikalų ministrų taryba priėmė išvadas, kuriose numatomos priemonės užtikrinti, kad nebūtų pamiršti totalitarinių režimų padaryti nusikaltimai.

Apie Lietuvos pastangas stiprinti bendrą Europos atmintį apie totalitarinių režimų nusikaltimus taip pat bus diskutuojama birželio 22 dieną Lietuvos nuolatinėje atstovybėje ES rengiamame susitikime su „Naujojo židinio-Aidų“ redaktoriumi, istoriku Nerijumi Šepečiu.

Jis birželio 22 dieną Briuselyje dalyvaus Europos Parlamento Europos istorijų sutaikinimo grupės susitikime, kuriame pristatys knygą „Demokratija Lietuvoje. Pilietiškumas ir totalitarizmas XX amžiaus istorijos lūžiuose“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...