2011 Birželio 28

Trečiuoju Vilniaus vicemeru tapo J. Kaminskis

veidas.lt

BFL

Trečiuoju Vilniaus miesto vicemeru paskirtas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovas Jaroslavas Kaminskis.

Už J. Kaminskio paskyrimą vicemeru antradienį balsavo 34, prieš – 10 Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narių.

46-erių metų J. Kaminskio atėjimas į Vilniaus vicemerus siejamas su LLRA įsiliejimu į valdančiąją koaliciją.

Balandį J. Kaminskis kartu su konservatoriumi Raimunda Alekna ir visuomeninio judėjimo TAIP lyderiu Artūru Zuoku buvo keliamas į Vilniaus merus. J. Kaminskis sulaukė 9 Tarybos narių palaikymo.

Tąsyk J. Kaminskis pabrėžė švietimo tinklo optimizavimą Vilniuje, žadėjo išplėsti darželių tinklą, deklaravo glaudų bendradarbiavimą su Bažnyčia. Anot jo, Vilnius turi tapti piligrimų traukos centru. Kultūros srityje žadėjo didelį dėmesį skirti nedideliems teatro, meno, sporto klubams. Kalbėdamas apie miesto ūkį, kandidatas siūlė sprendimus priimti atsižvelgus į gyventojų nuomonę, žadėjo peržiūrėti sutartį su “Dalkia”, demonopolizuoti komunalines paslaugas teikiančias bendroves. Tautinių mažumų iškeltas pretendentas atkreipė dėmesį ir į geresnį socialiai remtinų žmonių gyvenimą, miestiečių saugumą, kurį stiprins mieste įrengiant daugiau stebėjimo kamerų.

Vilniuje vicemero postas dar priklauso socialdemokratui Romui Adomavičiui ir darbiečiui Jonui Pinskui.

Valdančiąją koaliciją Vilniuje sudaro 12 Artūro Zuoko visuomeninio judėjimo TAIP, 9 – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos nariai, 8 – “darbiečiai”, 5 – socialdemokratai, 2 – Rusų aljanso atstovai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...