2011 Birželio 24

Sostinės vicemeru siūlomas J.Kaminskis

veidas.lt

BFL

Trečiuoju Vilniaus miesto vicemeru kitą savaitę bus siūloma skirti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovą 46 metų Jaroslavą Kaminskį.

Tai BNS patvirtino Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.

LLRA šią savaitę prisidėjo prie jo vadovaujamos valdančiosios koalicijos.

Dėl J. Kaminskio paskyrimo planuojama balsuoti antradienį per Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdį. Kad jis būtų išrinktas, jį per slaptą balsavimą turi palaikyti mažiausiai 26 iš 51 tarybos nario.

Šiuo metu vicemerų pareigas eina socialdemokratas Romas Adomavičius ir “darbietis” Jonas Pinskus.

Antradienį taip pat ketinama iš pareigų atleisti vieną iš trijų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojų. Į jo vietą planuojama skirti LLRA atstovą.

Pareigų neteks vienas iš dviejų Darbo partijos pasiūlytų pareigūnų – Ritas Vaiginas arba Gintaras Tamošiūnas.

LLRA prie valdančiosios koalicijos sostinės savivaldybėje pranešė prisidedanti birželio 21 dieną. Tokiu būdu A. Zuokas sustiprino savo pozicijas, nes Darbo partija buvo pranešusi, kad ketina trauktis iš koalicijos.

Į valdančiąją koaliciją sostinėje taip pat įeina socialdemokratai.

LLRA atstovas savivaldybės taryboje J. Kaminskis BNS sakė, kad jungdamiesi į koaliciją LLRA atstovai tikisi užtikrinti valdžios stabilumą bei “palankių politinių ir vykdomųjų postų”.

Per vasario pabaigoje vykusius savivaldos rinkimus daugiausia – 12 vietų – sostinės savivaldybės taryboje gavo A. Zuoko ir Vilniaus koalicija. 11 mandatų gavo Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų Aljanso koalicija “Valdemaro Tomaševskio blokas”, dešimt – Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, aštuonis – Darbo partija, po penkis – Lietuvos socialdemokratų partija bei partija “Tvarka ir teisingumas”.

Dirbti opozicijoje liko tik konservatoriai ir “tvarkiečiai”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...