2015 Gruodžio 14

Politika

Trečias kartas nemeluos? Dar vienas kandidatas į generalinius prokurorus

veidas.lt

 

BFL / Š.Mažeikos nuotr.
Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo į generalinio prokuroro pareigas Seimui teikia teisėjo Evaldo Pašilio kandidatūrą. Tai jau trečiasis jos teikiamas kandidatas. Kitus du Seimas nepatvirtino.

Evaldas Pašilis / teismai.lt nuotr.

Pasak Prezidentūros, 15 metų teisėjo darbo patirtį turintis kandidatas teisėjo karjerą pradėjo 1999 m. Ukmergėje. Prieš kelias savaites E.Pašilis Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos vienbalsiai pripažintas vienu tinkamiausių Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo pareigoms eiti.

Editos Dambrauskienė / BFL / T.Lukšio nuotr.

Prieš E.Pašilį Prezidentė teikė Editos Dambrauskienės kandidatūrą. 46 metų kandidatė taip pat buvo apibūdinama tik teigiamai. Ji buvo dirbusi ikiteisminio tyrimo pareigūne, Šiaulių miesto apylinkės prokuratūros prokurore, advokate. Nuo 2011–ųjų penkerius metus vadovauja Kaišiadorių rajono apylinkės teismui. Tačiau jos kandidatūrai Seimo nariai nepritarė: 50 balsavo už, 49 – prieš, 19 – susilaikė.

Nerijus Meilutis / BFL / T.Lukšio nuotr.

O pats pirmasis kandidatas buvo 41 metų Kauno apygardos teismo pirmininkas Nerijus Meilutis. Už jo kandidatūrą buvo 46 Seimo nariai, 50 – prieš ir 19 susilaikė.

Abu kartai buvo įvertinti, kaip Seimo antausis Prezidentei. Ar trečias kartas nemeluos, netrukus pamatysime.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...