2015 Gruodžio 22

Teisėsauga

Naujojo generalinio prokuroro CV

veidas.lt

BFL / V.Skaraičio nuotr.

Seimas antradienį pritarė Evaldo Pašilio kandidatūrai į generalinius prokurorus (106 parlamentarai buvo už; 11 – prieš; 10 – susilaikė).  Tai trečiasis kandidatas, ankstesnius du Seimas atmetė. Kas toks naujasis generalinis prokuroras?

1. E.Pašlis teisėjo karjerą pradėjo 1999 m. Ukmergėje. 2007-2012 m. sėkmingai vadovavo Ukmergės rajono apylinkės teismui. Teisėjas specializuojasi baudžiamųjų bylų nagrinėjime, o jo darbo kokybės rodikliai yra aukštesni už statistinius apylinkių teismų rodiklius.

2. Šiemet Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos vienbalsiai jis pripažintas vienu tinkamiausių Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo pareigoms eiti.

3. Teisininko kvalifikaciją įgijo Lietuvos policijos akademijoje ir Vilniaus universitete.

4. Dirbo Ukmergės rajono policijos komisariate Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnybos jaunesniuoju inspektoriumi, taip pat Mokesčių policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vilniaus apskrities skyriuje Kvotos ir operatyvinės veiklos tarnybos inspektoriumi.

5. 42 metų teisininkas nuolat kelia profesinę kvalifikaciją – mokymuose Ispanijoje, Vokietijoje, Liuksemburge, taip pat yra dalyvavęs teismų pirmininkų kvalifikacijos kėlimo programose.

6. E.Pašilis metus yra dirbęs akademinį darbą, kalba angliškai ir rusiškai.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...