2013 Rugpjūčio 09

Trečiąją UNICEF misiją Tanzanijoje vykdys B. Nicholson ir G. Savickas

veidas.lt


Vargingiausių pasaulio šalių vaikus gelbėjančios UNICEF ir TV3 misijos kelias pasuko į Tanzaniją. Į šią Rytų Afrikos valstybę rugpjūčio 11 d. išvyks žurnalistė ir kulinarė, TV3 laidos „Beatos virtuvė“ vedėja Beata Nicholson, aktorius Giedrius Savickas ir UNICEF Geros valios ambasadorė aktorė Virginija Kochanskytė.

Eterio žvaigždės bendraus su skurdžiausio Tanzanijos regiono šeimomis, kenčiančiomis nuo mirtinų ligų protrūkių ir elementarios sveikatos priežiūros stokos. Lietuvos gyventojai š. m. spalio 11 d. per TV3 ne tik išvys misijos dalyvių įspūdžius trečiajame paramos renginyje „Už kiekvieną vaiką“, bet galės ir patys imtis iniciatyvos.
„Per dvejus metus, kai vykdėme UNICEF ir TV3 misijas į Kambodžą ir Siera Leonę, įsitikinome, kad lietuviams rūpi ne tik savo kiemo problemos. Garsūs Lietuvos žmonės, susidūrę akis į akį su protu sunkiai suvokiamu skurdu bei televizijos eteris – motyvavo mūsų gyventojus: po misijų buvo paaukota beveik pusantro milijono litų, nuo mirtinų ligų paskiepyta apie du šimtus tūkstančių vaikų. Tai milžiniškas rezultatas, kuriuo gali didžiuotis visa Lietuva. Paskatinti tokios sėkmės, tęsiame savo misiją, suteikdami gyventojams dar daugiau galimybių prisidėti gelbėjant vienos vargingiausių pasaulio valstybių mažuosius piliečius“, – sakė „UNICEF Lietuva“ vykdomoji direktorė Jovita Majauskaitė.
Jos teigimu, 41,8 mln. gyventojų turinti Tanzanija savo skurdu mažai kuo atsilieka nuo jau aplankytų valstybių. Jungtinių Tautų duomenimis, Tanzanija yra viena paskutiniųjų pasaulyje pagal pajamas vienam gyventojui – čia žmogus priverstas išgyventi už 500 dolerių per metus. Ypač nuo skurdo kenčia moterys ir vaikai, masiškai mirštantys nuo maliarijos, ŽIV ir kitų ligų. „Šiurpina faktas, kad Tanzanijos kaimuose pagimdžiusios mamos yra tokios išsekusios, jog negali maitinti kūdikių, tad šie neretai neišgyvena nė mėnesio. Masiškai trūksta ne tik maisto, bet ir būtiniausių medikamentų bei skiepų. Tad misijos dalyviams išties pravers stiprūs nervai, kantrybė bei, žinoma, stiprus noras padėti“, – teigė J. Majauskaitė.
Lagaminus jau besikraunanti ir knygas apie Tanzaniją intensyviai skaitanti B. Nicholson prisipažino, kad yra apimta didelio jaudulio. „UNICEF mane kvietė jau praėjusiais metais, bet dėl įtempto darbo grafiko per olimpines žaidynes tuomet prisijungti negalėjau. Nors darbas ir šeimos reikalai spaudžia ir šį kartą, nusprendžiau atiduoti pilietinę pareigą, kurią jaučiu visa širdimi. Prieš kelionę labai jaudinuosi, juk vykstame ne safario žiūrėti, o bendrauti su baisiose sąlygose gyvenančiomis mamomis ir vaikais. Laukia daug iššūkių, visų pirma ne kaip misijos dalyvei, o kaip žmogui“, – sakė žurnalistė ir kulinarinių knygų autorė.
Anot B. Nicholson, vienas svarbiausių motyvų jai yra veiksminga UNICEF organizacijos veikla. „UNICEF Lietuvos vaikams yra padariusi jau daug gero ir man džiugu, kad dabar mūsiškiai gali ištiesti pagalbos ranką gyvenantiems šimtą kartų skurdžiau. Prieš 11 metų jau esu buvusi Afrikoje, Zambijoje, teko matyti šiurpių vaizdų iš vietos gyventojų kasdienybės. Pagalbos ten tikrai reikia“, – įsitikinusi žinoma moteris.
Vieną ryškiausių jaunosios kartos teatro scenos asmenybių G. Savicką pasiūlymas vykti į Tanzaniją užklupo vos tik grįžus iš mėnesio kelionės Šv. Jokūbo keliu. „Kadangi man neįdomios įprastos turistinės kelionės, o siūlė ne kas kitas kaip UNICEF – mažai kalbanti, bet daug gero daranti organizacija – beliko tik sutikti. Stebuklų nenuveiksime, bet visgi tikiuosi padaryti kažką gero. Vien jau dėl to, kad apie šį tikslą reikia pranešti kitiems. Žinoma, skurdo ir pas mus apsčiai, bet ten procentas kur kas didesnis. Todėl nereikėtų to ignoruoti, verčiau drąsiai pažvelgti tiesiai į akis“, – svarstė G. Savickas.
Trečiosios misijos dalyvės aktorės V. Kochanskytės nuomone, Lietuva ne veltui yra Jungtinių Tautų ir Europos Sąjungos dalimi. Anot jos, pasiekėme atitinkamą valstybinės ir pilietinės brandos lygį.
„Padėdami tiems, kuriems pagalba tiesiog būtina, turime puikią progą pademonstruoti, kad esame pakankamai pilietiški ir sąmoningi. Visuomet yra lengviau duoti nei prašyti. Palyginti su mumis, Tanzanijos žmonės neturi beveik nieko, tad net menka, iš mūsų požiūrio taško, pagalba, jiems yra didžiulė parama, leidžianti gelbėti gyvybes“, – sakė V. Kochanskytė.
UNICEF ir TV3 misija Tanzanijoje, viename skurdžiausių šalies regionų Iringoje, vyks rugpjūčio 11-20 d. B. Nicholson, G. Savickas, V. Kochanskytė iš Vilniaus oro uosto išskris sekmadienį anksti ryte, juos lydės TV3 komanda, fiksuosianti svarbiausias ir jautriausias išvykos akimirkas. Jas TV3 žiūrovai išvys spalio 11 d. nuskambėsiančiame trečiajame UNICEF šou „Už kiekvieną vaiką“.
Apie UNICEF
UNICEF – nepolitinė organizacija, veikianti 158 šalyse, kad sukurtų vaikams tinkantį pasaulį. Jau daugiau kaip 60 metų UNICEF yra pasaulio lyderis, siekiantis padėti vaikams išlikti ir klestėti. Būdami didžiausiais pasaulyje vakcinų tiekėjais skurdžioms šalims, UNICEF siekia užtikrinti vaikų sveikatą ir mitybą, kokybišką pagrindinį išsilavinimą visiems berniukams ir mergaitėms, galimybę gerti švarų vandenį, laikytis higienos, vaikų apsaugą nuo smurto, išnaudojimo ir AIDS. UNICEF finansuojamas tiktai savanoriškomis individų, verslo, fondų ir vyriausybių kontribucijomis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...