2011 Vasario 03

Verslas

Trečdalis laukia nedarbo augimo

veidas.lt

38 proc. Lietuvos gyventojų galvoja, kad šiemet nedarbas dar didės, tuo tarpu 22 proc. šalies gyventojų tikisi nedarbo mažėjimo, rodo rinkos tyrimų bendrovės “Rait” apklausos duomenys.

5 proc. apklaustųjų teigė, kad nedarbas šiemet labai padidės, 33 proc. Lietuvos gyventojų laukia nedidelio nedarbo augimo. 36 proc. apklausos dalyvių teigė manantys, kad nedarbo lygis šiemet išliks nepakitės.

Apklausą Lietuvoje “Rait” atliko “Gallup International” asociacijos užsakymu, dalyvaudama Pasaulinio barometro projekte. Analogiškos apklausos buvo atliktos 53 pasaulio šalyse.

Bendras pasaulio rodiklis yra blogesnis nei Lietuvos gyventojų. 45 proc. apklaustųjų baiminasi, kad 2011 metais jų šalyje gali didėti nedarbas, 27 proc. tiki, kad nedarbas gali mažėti, tuo tarpu 23 proc. mano, kad užimtumo lygis išliks nepakitęs. Rytų Europoje šie rodikliai sudarė atitinkamai 45 proc., 24 proc. ir 25 procentus.

Pasak “Rait” valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė, į klausimą, kaip dirbantys žmonės vertina savo darbo išlaikymo galimybes, nuomonės Lietuvoje pasiskirstė beveik vienodai.

“44 proc. Lietuvos dirbančiųjų galvoja, kad jų darbo vieta saugi, 47 proc. mano, kad jie gali tapti bedarbiais, 9 proc. neturėjo nuomonės šiuo klausimu. Lyginant su pasauliniu vidurkiu – atitinkamai 62 proc., 30 proc. 8 proc. – Lietuvos gyventojai daug pesimistiškiau vertina savo asmenines galimybes”, – pranešime sakė I.Nausėdienė.

“Rait” Lietuvoje apklausė daugiau kaip 1 tūkst. 15-74 metų amžiaus gyventojų. Apklausa vyko gruodžio mėnesį. Visame pasaulyje pernai spalio-gruodžio mėnesiais buvo apklausta daugiau nei 64 tūkst. gyventojų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...