2011 Balandžio 04

Vokietija

Traukiasi iš partijos lyderio posto

veidas.lt

Vokietijos užsienio reikalų ministras Guido Westerwelle (Gvidas Vestervelė) turėtų pasitraukti iš Laisvųjų demokratų partijos (FDP) lyderio posto – tai jis padarys siekdamas padidinti paramą šiai partijai ir centro dešiniųjų vyriausybei, pranešama sekmadienį.

Pirmuosiuose laikraščių puslapiuose rašoma, jog 49 metų ministras pripažino, kad po virtinės pralaimėjimų Vokietijos žemių rinkimuose, kurie susilpnino kanclerės Angelos Merkel koaliciją Berlyne, atėjo laikas naujai pradžiai.

G.Westerwelle sekmadienį grįžo iš kelionės Kinijoje ir Japonijoje. Jis kol kas turėtų likti užsienio reikalų ministro bei vicekanclerio postuose, tačiau žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad pirmadienį įvyksiančiame partijos susitikime jis tikriausiai užleis vietą naujiems lyderiams.

“Westerwelle FDP: tai baigta”, – rašė centro kairės laikraštis “Tagesspiegel”. “Westerwelle įpėdinis FDP lyderio (poste) bus paskelbtas rytoj”, – teigė populiarusis “Bild am Sonntag”.

Tarp galimų politinių G.Westerwelle įpėdinių yra 38 metų sveikatos apsaugos ministras Philippas Roesleris (Filipas Rėsleris) ir 32 metų FDP generalinis sekretorius Christianas Lindneris (Kristianas Lindneris).

Tačiau FDP šaltiniai pažymėjo, kad G.Westerwelle pareiškimą apie atsistatydinimą tikriausiai paskelbs tik tada, kai paaiškės, kas jį pakeis. Pasak šaltinių, pirmadienio susirinkimo vadovybės klausimu laikas yra numatytas dvigubai ilgesnis nei paprastai.

Aštrialiežuvis G.Westerwelle, kuris, kaip rodo apklausos, yra nepopuliariausias diplomatijos vadovas per visą Vokietijos pokario istoriją, dabar laikomas girnapuse po FDP, kuriai vadovauja jau dešimtmetį, kaklu.

Nors jam vadovaujant partija 2009-aisiais, po 11 metų, grįžo į vyriausybę, kritikai sako, kad jo kandumas daug labiau tinka komentarams iš opozicijos.

G.Westerwelle Vokietijoje taip pat buvo kritikuojamas dėl to, kad Berlynas nepalaikė sąjungininkių JAV, Prancūzijos bei Didžiosios Britanijos ir susilaikė per Jungtinių Tautų (JT) balsavimą dėl neskraidymo zonos įvedimo virš Libijos.

Partijos populiarumas nevaldomai smukti pradėjo netrukus po to, kai ji prieš pusantrų metų prisidėjo prie A.Merkel koalicijos, – dėl didelių kivirčų pačioje vyriausybėje sveikatos apsaugos, energetikos ir mokesčių politikos klausimais, kurie buvo pagrindinis FDP programos punktas.

Praėjusį mėnesį FDP dviejų žemių rinkimuose nepavyko peržengti 5 proc. slenksčio, o trečioje žemėje – Badene-Viurtemberge, kur A.Merkel konservatoriai neteko valdžios pirmą kartą per beveik šešis dešimtmečius, – tą slenkstį peržengė vos vos.

Per FDP pirmadienio susitikimą posto gali netekti ir 65 metų ekonomikos ministras Raineris Bruederle (Raineris Briuderlė).

Pranešama, kad F.Roesleris nori tapti ekonomikos ministru ir kad naujuoju sveikatos apsaugos ministru galėtų būti paskirtas dabartinis sveikatos apsaugos ministro pavaduotojas Danielis Bahras (Danielis Baras).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. ... ... rašo:

    Kam reikalingi tie skliausteliai su lietuvišku vardo “variantu”? Būkit geri, mieli žurnalistai, baikit išsidirbinėti iš žmonių pavardžių.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...