2011 Sausio 22

Airija

Airijos premjeras traukiasi posto

veidas.lt

Airijos ministras pirmininkas Brianas Cowenas (Brajenas Kovenas) šeštadienį pareiškė atsistatydinąs iš partijos “Fianna Fail” vadovo posto, artėjant kovo 11 dieną numatytiems rinkimams.

“Atsižvelgdamas į visas (aplinkybes) ir aptaręs šį klausimą su savo šeima, aš nusprendžiau, savo paties nuožiūra, pasitraukti iš “Fianna Fail” vadovo pareigų”, – sakė jis per spaudos konferenciją viename Dublino viešbučių.

“Dabar ketinu visą dėmesį skirti vyriausybės darbui ir tolesniam atsigavimo plano įgyvendinimui”, – pridūrė jis.

“Mano sprendimas sudarys sąlygas parlamentinei partijai “Fianna Fail” išsirinkti naują lyderį varžytis visuotiniuose rinkimuose ir užtikrinti, kad partija toje kampanijoje kovotų vieningai ir ryžtingai, laisva nuo vidaus trukdžių”, – pažymėjo ministras pirmininkas.

Nors antradienį B.Cowenas savo partijoje laimėjo balsavimą dėl pasitikėjimo, jo autoritetui smarkiai pakenkė nevykęs ministrų kabineto pertvarkymas, kuris papiktino koalicijos partnerius ir privertė jį paskelbti naujų rinkimų datą.

“Fianna Fail” ir jos partnerės Žaliųjų partijos antradienį, kai įvyks kitas parlamento posėdis, taip pat laukia leiboristų pasiūlymas pareikšti nepasitikėjimą vyriausybe.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...