2010 Balandžio 21

Kultūros ministras

TPP R. Vilkaitį nori atstatydinti dėl “bendresnio pobūdžio dalykų”

veidas.lt

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto (ŠMKK) pirmininkas Valentinas Stundys sako, kad komitetas dėl bendro darbo su kultūros ministru Remigijumi Vilkaičiu nusiskundimų neturi, o Tautos prisikėlimo partija ministrą nori atstatydinti dėl “bendresnio pobūdžio dalykų”.

Prezidentė, trečiadienį priėmusi komiteto narius, su jais apie galimą ministro keitimą nekalbėjo, sakė jos atstovas spaudai.

“Komitetas nuolat bendrauja su kultūros ministru ar jo atstovais. Mūsų bendravimas yra tikrai dalykiškas, kultūros ministras turi aiškias pozicijas, aiškias nuostatas. Galvočiau, jeigu mano asmeninė pozicija, yra tam tikrų bendresnio pobūdžio dalykų”, – žurnalistams trečiadienį sakė V.Stundys.

Jo teigimu, “apskritai per atkurtos Lietuvos dvidešimtmetį susiformavęs valstybėje požiūris į kultūros sektorių kaip į periferinį”.

“Čia reikia esminių pokyčių ir ne visada vienas ministras yra pajėgus tą proveržį, tą sujudinimą padaryti”, – sakė komiteto vadovas.

Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys sakė, kad prezidentė šiuo metu neplanuoja susitikimo su R.Vikaičiu, kuris yra pareiškęs, kad dėl atsistatydinimo apsispręs po konsultacijų su pirmaisiais valstybės asmenimis.

“Šiandien šiame susitikime nebuvo kalbama tikrai apie jokias kandidatūras ir apie kultūros ministro nei likimą, nei pavardę, nebuvo minima”, – po prezidentės susitikimo su ŠMKK sakė L.Balsys.

Jis pakartojo, kad R.Vilkaičio klausimas yra “koalicijos reikalas” ir prezidentė nagrinės situaciją gavusi premjero teikimą.

R.Vilkaitis antradienį paliko jį į ministrus delegavusią TPP.

TPP praėjusią savaitę paragino R.Vilkaitį trauktis iš kultūros ministro posto, tačiau jis pats sako dabar norįs baigti kai kuriuos darbus. TPP teigia, esą jos netenkina Kultūros ministerijos darbo kokybė ir situacija kultūros srityje.

Lietuvoje ministrus skiria ir atleidžia prezidentas premjero teikimu.

Pagal valdančiosios koalicijos susitarimą TPP priklauso kultūros ir aplinkos ministrų postai. TPP Seime turi 7 atstovus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...