2010 Balandžio 14

Kultūros ministras

Už R.Vilkaičio nugaros niekas nebus svarstoma

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius trečiadienį pareiškė, kad kultūros ministro Remigijaus Vilkaičio galimybės dirbti toliau nebus svarstomos jam pačiam nedalyvaujant.

Šiuo metu R.Vilkaitis išvykęs į komandiruotę Kroatijoje, kur ketina viešėti iki savaitės pabaigos.

“Tikrai už ministro nugaros nieko nesvarstysime”, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė premjeras.

A.Kubilius ketina susitikti su R.Vilkaitį delegavusios valdančios Tautos prisikėlimo partijos (TPP) vadovu Arūnu Valinsku. Premjeras žada išklausyti argumentus, kodėl TPP partija ir jos frakcija Seime siūlo kultūros ministrui trauktis iš pareigų.

“Išklausysiu argumentus – nežinau tų argumentų – ir tada normalia tvarka svarstysime ir spręsime”, – teigė A.Kubilius. Jis sakė negalintis remtis žiniasklaidoje skelbiamais argumentais.

Premjeras pabrėžia, kad ministrai – ne lengvai keičiami “kavos puodeliai” ar “eiliniai darbuotojai”.

“Ministro paskyrimas į šį postą buvo TPP atsakomybė, bet ministrai nėra eiliniai kokie nors darbuotojai, kuriuos būtų galima taip daug negalvojant keisti”, – sakė A.Kubilius.

“Ministras – ne kavos puodelis, apie kurį gali pasakyti, kad dabar man nepatinka spalva, aš jį keičiu ir iš jo dabar negersiu. Aš jaučiu atsakomybę už Vyriausybės darbą, stabilumą, ir argumentai turi būti svarūs. Kaip argumentai turi būti svarūs renkantis ministrą, taip ir jį keičiant”, – kalbėjo premjeras.

A.Kubilius kartojo turintis priekaištų visiems ministrams ir ypač sau.

Pasak A.Valinsko, sprendimą siūlyti partijos deleguotam kultūros ministrui R.Vilkaičiui trauktis iš užimamų pareigų priėmė ir partijos frakcija Seime, ir partijos taryba.

“Aš informavau ir premjerą, ir koalicijos partnerius, kad šiandien bus įteiktas partijos tarybos ir frakcijos sprendimas siūlyti R.Vilkaičiui baigti ministravimą”, – po valdančiosios koalicijos susitikimo trečiadienio rytą žurnalistams sakė A.Valinskas.

R.Vilkaičiui neatsistatydinus pačiam, pasak A.Valinsko, “gali premjeras pasakyti ir atleisti kaip ministras pirmininkas ministrą”. A.Valinsko tikiminu, premjeras gerbia partijos sprendimą.

A.Valinsko teigimu, apie naują kandidatą kol kas nekalbėta, bet jų esą yra ne vienas.

Teigiama, kad Tautos prisikėlimo partijos (TPP) esą netenkina ministerijos darbo kokybė ir situacija kultūros srityje.

Pagal valdančiosios koalicijos susitarimą TPP priklauso kultūros ir aplinkos ministrų postai. TPP Seime turi 7 atstovus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...