2011 Gegužės 17

Tiesioginės užsienio investicijos iki 2020 m.

veidas.lt

"Veido" archyvas

1. Tradicinė pramonė (baldai, tekstilė, maistas ir kt.). Pasinaudodamos užsienio investicijomis, Lietuvos įmonės gamins inovatyvesnius produktus.
2. Šiaurės Europos regiono paslaugų centras. Daug tarptautinių kompanijų buhalterinės apskaitos, IT, personalo paieškos, klientų aptarnavimo ir pan. funkcijas perkels į Lietuvą.
3. Investiciniai gamybos ir prekių pasiskirstymo projektai. Ne ES šalių (Pietų Korėjos, Kinijos, Ukrainos, Baltarusijos) įmonėms Lietuva taps placdarmu į ES rinką.
4. Transportas. Ne ES šalių įmonėms Lietuvos transporto infrastruktūra ir vežėjai patrauklūs galimybe pristatyti prekes į ES konkurencingomis kainomis.
5. Lietuva taps Šiaurės ir Baltijos šalių logistikos centru.
6. Energetika. Lietuva užsienio kapitalui taps patrauklia vieta atominei ir atsinaujinančių energijos šaltinių energetikai plėtoti.
7. Žemės ūkis, ekologinė žemdirbystė. Čia investicijos ateis, kai tik Lietuva užsieniečiams leis pirkti žemės ūkio paskirties žemės.
8. Informacinės technologijos. Gera IT infrastruktūra, kvalifikuoti specialistai ir užsienio investicijos padės mums tapti inovatyvių IT paslaugų ir produktų kūrimo centru.
9. Mokslo tiriamieji centrai ir gamyba. Lietuvoje bus palanku plėtoti medicininės įrangos, biotechnologijų, lazerių, saulės elementų ir kitą mokslo srities gamybą.
10. Turizmas. Šylantis klimatas ir jo padariniai – potvyniai, gaisrai, karščiai iš tradicinių europiečių poilsio vietų atgins juos ir užsienio investicijas į Lietuvą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...