2010 Gegužės 03

Naujagimis

Tėvo grafa gimimo liudijime

veidas.lt

“Su būsimo vaikučio tėvu tuoktis kol kas neplanuojame. Bet girdėjau, kad vaikutį užrašant bus vargo – neva įrodyti tėvystę nėra lengva, reikės teismo. Ar tai tiesa?” – klausia Brigita ir Pakruojo.

Jei vaiką pagimdė motina, kuri nėra susituokusi, vaiko tėvas gimimo įraše yra įrašomas arba pareiškimo dėl tėvystės pripažinimo, arba teismo sprendimo dėl tėvystės nustatymo pagrindu.

Pirmuoju atveju vyras, laikantis save tėvu, turi teisę kartu su vaiko motina paduoti civilinės metrikacijos įstaigai nustatytos formos notaro patvirtintą pareiškimą dėl tėvystės pripažinimo. Pareiškimą dėl tėvystės pripažinimo gali patvirtinti bet kuris notaras – nebus jokio vargo.

Antruoju atveju, jei tėvas tokio pareiškimo neketina rašyti, tėvystę gali nustatyti tik teismas. Jeigu jūsų būsimojo vaiko tėtis neparašys pareiškimo dėl tėvystės pripažinimo, o vaiko kilmė nebus įrodyta teismo sprendimu dėl tėvystės nustatymo, duomenys apie tėvą nei gimimo įraše, nei gimimo liudijime negalės būti įrašyti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...