2011 Vasario 03

Verslas

“Teo LT” veikla įvertinta teigiamai

veidas.lt

Analitikai teigiamai vertina integruotų telekomunikacijų bendrovės “Teo LT” trečiadienį paskelbtus 2010 metų veiklos rezultatus, ypač ketvirtojo ketvirčio, kuris viršijo jų prognozes.

Analitikai “Verslo žinioms” teigė, kad bendrovei pavyko peršokti jų prognozes iš esmės dėl dviejų priežasčių – apkarpytų veiklos sąnaudų ir pelno mokesčio lengvatos pritaikymo investicijoms.

“Rezultatai – labai geri. Veiklos sąnaudos buvo mažesnės per visus metus, ir ypač per ketvirtąjį ketvirtį, kai sąnaudos, palyginti su buvusiomis prieš metus, sumažėjo 12,6 proc. EBITDA didžiausią įtaką turėjo veiklos sąnaudų apkarpymas, o grynajam pelnui – pelno mokesčio nemokėjimas. Praktiškai bendrovė 2010 metų ketvirtąjį ketvirtį pelno mokesčio nemokėjo, nes “nurašė” investicijas į šviesolaidinio tinklo plėtrą”, – teigė “Swedbank” analitikas Donatas Užkurėlis.

“Finastos” analitikas Tadas Povilauskas taip pat sako rezultatus vertinantis gerai, nes jie viršijo lūkesčius.

“2010 metais EBITDA marža siekė 40,1 proc. ir ji yra labai gera kaip telekomunikacijos įmonei, kurios pajamos iš balso telefonijos mažėja. Tačiau džiugina augančios pajamos iš TV ir IT paslaugų”, – teigė T.Povilauskas.

“Teo LT” tradiciškai neskelbia prognozuojamų 2011-ųjų veiklos rezultatų, nors vadovai šiek tiek užsimena, ko reikėtų tikėtis.

“Jei mūsų pajamos mažės tik keliais procentais, o ne keliolika, patikėkit – nebus blogai”, – sakė “Teo LT” generalinis direktorius Arūnas Šikšta.

Pasak D.Užkurėlio, dėl menkstančių, bet uždirbančių didžiausią pelną balso telefonijos pajamų, “Teo LT” vis sunkiau bus išlaikyti dabartinius rezultatus.

“Manau, kad 2011 metais pajamos iš balso telefonijos paslaugų kris žemiau nei 50 proc. visų pajamų, o labiausiai laukčiau “atšokimo” iš interneto ir duomenų perdavimo. Grynasis pelnas turėtų būti šiek tiek mažesnis nei 2010-aisiais, nes pajamos iš pelningiausios veiklos – balso telefonijos – smunka”, – teigė T.Povilauskas.

Analitikų manymu, bendrovė į dividendus gali nukreipti visą nepaskirstytąjį pelną, o už akciją šiemet gali būti pažerta apie 0,18 lito dividendų.

“Teo LT” grupė pernai uždirbo 162,935 mln. litų grynojo neaudituoto pelno – 3,6 proc. mažiau nei 2009 metais, kai grupės grynasis pelnas buvo 169,072 mln. litų.

Grupės pajamos pernai, palyginti su 2009-aisiais, sumažėjo 5,2 proc. iki 773,423 mln. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...