2013 Liepos 17

Telecentras įkopė į trečią vietą pagal pajamas už internetą

veidas.lt


Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) šių metų pirmą ketvirtį įkopė į pirmaujančiųjų gretas pagal pajamas už internetą kompiuteryje. Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenimis, per šį laikotarpį Lietuvos valstybės valdomos akcinės bendrovės pajamos už interneto prieigos paslaugas išaugo iki 7,3 proc. rinkos dalies – Telecentras užėmė trečią vietą tarp didžiausių mūsų šalies interneto operatorių.
Kaip skelbiama RRT ataskaitoje, Lietuvoje daugiausia pajamų iš interneto kompiuteryje 2013 m. pirmą ketvirtį uždirbo bendrovės TEO LT (44,7 proc. rinkos) ir „Omnitel“ (9,3 proc. rinkos), jos abi priklauso Švedijos ir Suomijos valstybių didžiąja dalimi valdomai įmonių grupei „TeliaSonera“.
Plačiajuosčio interneto rinkoje lietuviška IT ir telekomunikacijų bendrovė Telecentras veikia jau 12 metų – nuo 2001-ųjų teikia belaidžio fiksuotojo interneto „Erdvės“, o nuo 2009 metų – mobiliojo 4G interneto „Mezon“ paslaugas.
Plėsdamas savo pirmosios interneto paslaugos klientų ratą, 2005 metais Telecentras pagal pajamas peržengė 2 proc. rinkos dalį ir RRT ataskaitose pirmą kartą buvo priskirtas prie didžiųjų interneto teikėjų, tačiau tuomet tarp jų buvo dar tik 9-tas.
“Mūsų belaidis fiksuotasis internetas „Erdvės“, nors ir senbuvis rinkoje, šiandien toks pat aktualus kaip ir anksčiau – 80 proc. šios paslaugos naudotojų yra rajonų gyventojai ir įmonės“, – sako Telecentro komercijos direktorius Egidijus Ropė.
Jo teigimu, Telecentras užtikrina konkurenciją rinkoje, už prieinamą kainą teikia interneto prieigą net ir atokiausiose nuo gyvenamųjų centrų vietovėse, prisideda prie socialinės valstybės misijos mažinti miesto ir kaimo atskirtį.
Be to, interneto paslaugos generuoja Telecentrui svarbią pajamų dalį, užtikrina specialistams darbo vietas ir mokesčius mūsų valstybei.
Kai 2009 m. pirmą ketvirtį Telecentras pradėjo teikti ir mobiliojo 4G interneto kompiuteryje paslaugą, pagal pajamas iš interneto buvo penktoje vietoje (4 proc. rinkos), o per ketverius metus užimamą rinkos dalį padidino beveik dvigubai.
„4G kartos internetas „Mezon“ ne tik pakėlė į naują lygį naudojimosi mobiliuoju internetu galimybes mūsų šalyje, bet ir paskatino spartesnę interneto pažangą, padarė įtakos kainų už internetą mažėjimui, sudarė sąlygas naujoms paslaugoms rastis“, – komentuoja Egidijus Ropė.
Pasak jo, nuolatinis Telecentro pajamų iš interneto didėjimas parodo tiek pirmosios, tiek ir antrosios paslaugos teikiamą naudą gyventojams, kurie mielai renkasi lietuvišką internetą.
Įvaldęs pažangiausias ryšio technologijas, Telecentras teikia ne tik įprastas radijo ir televizijos siuntimo ar duomenų perdavimo, bet ir modernias integruotąsias elektroninių ryšių paslaugas. Prieš ketverius metus Telecentras pirmasis Lietuvoje pasiūlė galimybę tiesiogines vaizdo ir garso transliacijas perduoti mobiliuoju internetu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...