2010 Lapkričio 29

Informacinės technologijos

RRT abejoja, ar LRTC teikia 4G interneto ryšį

veidas.lt

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) bei interneto ryšį “Mezon” siūlantis Lietuvos radijo ir televizijos centras (LRTC) nesutaria, ar pastarasis metų pabaigoje vis dar galės pristatyti savo paslaugą kaip 4G ryšį.

“Lietuvos rytas” rašo, kad RRT specialistai įsitikinę: kai Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga formaliai patvirtins, kokio mobiliojo interneto paslaugos gali būti laikomos 4G ryšiu, “Mezon” nebebūtų teisinga priskirti prie šios kategorijos, nes šiam ryšiui naudojama technologija yra senesnė ir lėtesnė nei tos, kurias sąjunga atrinko kaip būsimąjį 4G standartą.

Tuo tarpu LRTC atstovai žada savo internetą ir toliau reklamuoti kaip 4G. Jų nuomone, “Mezon” naudojama “Wimax” technologija yra pranašesnė už įprastinį 3G mobilųjį ryšį, vadinasi, gali būti vadinama ketvirtosios kartos mobiliuoju internetu.

Pagal Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos reikalavimus, 4G ryšio sparta turi siekti mažiausiai 100 megabitų per sekundę. Dabar “Mezon” galima sparta yra ne daugiau kaip 40 megabitų per sekundę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...