2010 Rugsėjo 09

Diplomas

Teismo dar nepasiekė skundas dėl G.Kirkilo diplomo anuliavimo

veidas.lt

Pernai užsimojusi anuliuoti ekspremjero, Seimo nario Gedimino Kirkilo aukštojo mokslo diplomą Vilniaus universiteto (VU) Tarptautinio verslo mokykla (TVM) per pusę metų neparengė skundo teismui.

Nuo šių metų vasario, kai Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nusprendė, kad bylą turėtų nagrinėti bendrosios kompetencijos teismas, TVM rengia teisinę išvadą dėl galimo G.Kirkilo diplomo anuliavimo.

“Informuosime tuomet, kai viskas bus sutvarkyta”, – BNS sakė VU TVM direktorius Julius Niedvaras.

Balandžio mėnesį TVM pasamdė teisininkus teisinei išvadai dėl galimybės anuliuoti buvusio premjero diplomą parengti.

Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje skelbta, jog mažos vertės pirkimo objektas yra teisinė išvada dėl priėmimo tvarkos į magistrantūros studijas sąlygų ir jos reikalavimų nesilaikymo pasekmių, magistro kvalifikacinio laipsnio suteikimo, panaikinimo, diplomo pripažinimo negaliojančiu sąlygų, procedūrų ir galimybių.

VU TVM skelbtą konkursą laimėjo advokatų profesinė bendrija “KSP group”. Teisinė išvada turėjo būti parengta per 21 dieną nuo sutarties su TVM pasirašymo, tačiau terminas pratęstas iki rugsėjo pradžios.

Birželį švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius BNS yra sakęs, kad ministerija teigiamai vertina VU TVM iniciatyvą “pasitelkti patyrusius advokatus ieškiniui dėl diplomo panaikinimo parengti”.

“Išduoto diplomo anuliavimas yra pirmas atvejis Lietuvos aukštojo mokslo praktikoje, teisine prasme neturintis precedento. Todėl teisiškai visos aplinkybės turi būti išnagrinėtos iki smulkmenų, kad proceso metu nebūtų padaryta klaidų”, – tuomet nurodė G.Steponavičius.

Apie ketinimus inicijuoti G.Kirkilo įgyto vadybos ir verslo administravimo magistro laipsnį liudijantį diplomo anuliavimo procedūrą VU TVM Švietimo ir mokslo ministeriją (ŠMM) informavo pernai lapkritį.

2009 metų gruodį aukštoji mokykla kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydama panaikinti rektoriaus įsakymą, kuriuo remiantis, G.Kirkilas, neturėdamas bakalauro laipsnio, buvo priimtas į magistrantūros studijas.

Tačiau tiek šis, tiek atskirąjį skundą išnagrinėjęs Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nusprendė, kad šią bylą turėtų nagrinėti bendrosios kompetencijos, o ne administracinis teismas.

TVM Švietimo ir mokslo ministerijai yra nurodžiusi, kad priėmimo komisijai vertinant G.Kirkilo pateiktus dokumentus ir priimant sprendimą dėl priėmimo į magistrantūros studijas, buvo pažeista priėmimo į VU 2002 metais tvarka, pagal kurią į antrosios pakopos studijas galėjo būti priimti asmenys, baigę pagrindines universitetines studijas ir įgiję Lietuvos pripažįstamą aukštąjį išsilavinimą.

Pats G.Kirkilas, komentuodamas ketinimus anuliuoti jo įgytą vadybos ir verslo administravimo magistro kvalifikacinį laipsnį, yra sakęs, jog vertina tai kaip politinį žingsnį.

G.Kirkilas 1982 metais baigė Vilniaus aukštąją partinę mokyklą, bet jos diplomas šiuo metu nepripažįstamas kaip aukštojo mokslo diplomas. 2004 metais socialdemokratas VU TVM įgijo vadybos ir verslo administravimo magistro laipsnį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...