2011 Kovo 24

Akademinis teatras

Teismas sprendimą dėl A.Večerskio skelbs kitą savaitę

veidas.lt

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) ketvirtadienį išnagrinėjo buvusio Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) generalinio direktoriaus Adolfo Večerskio skundą dėl konkurso į teatro vadovus.

Sprendimą teismas skelbs balandžio 1-ąją.

Dėl teatro “komercializavimo” kritikuotas A.Večerskis aiškino, kad konkursas į LNDT vadovus buvo surengtas pažeidžiant procedūras – jis iš anksto nebuvo informuotas, jog jo pateikti dokumentai neatitinka kvalifikacinių reikalavimų ir jam neleidžiama dalyvauti konkurse.

A.Večerskis teisme sakė, kad tik atėjęs į konkursą sužinojo, jog jam nebus leista jame dalyvauti – taip esą pažeistas penkių dienų terminas, per kurias nuo dokumentų pateikimo jis turėjo būti informuotas, kad neatitinka kvalifikacinių reikalavimų.

“Jeigu žmonės sako, kad reikalauja skaidrumo, tai reikia ir iš savęs to reikalauti (…). Aš jums atvirai pasakysiu – kadangi didelio noro dalyvauti konkurse aš neturėjau, čia dabar principinis reikalas, nes mane skatino dalyvauti patys žmonės”, – žurnalistams po teismo posėdžio sakė A.Večerskis.

Tuo metu Kultūros ministerijos atstovai teisme pabrėžė, kad A.Večerskis dėl to, kad buvo pripažintas supainiojęs interesus, nebūtų galėjęs eiti pareigų. Pasak ministerijos, tai nėra kvalifikacinis reikalavimas, kad apie jį būtų reikėję informuoti. Be to, draudimas būti paskirtam į pareigas jam įsigaliojo tik dieną prieš konkursą – t.y. nutrūkus darbo santykiams.

Spalio pabaigoje konkursą teatro direktoriaus pareigoms eiti laimėjo buvęs Oskaro Koršunovo/Vilniaus miesto teatro (OKT) vadovas Martynas Budraitis. Jis į bylos nagrinėjimą įtrauktas trečiuoju suinteresuotu asmeniu. Teismo posėdyje jis prašė A.Večerskio skundą atmesti.

Teatro vadovu siekęs būti perrinktas A.Večerskis iš konkurso buvo pašalintas gavus Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) raštą, kuriame teigiama, kad A.Večerskis turi galiojančią nuobaudą – jis supainiojo interesus, nes įdarbino teatre savo žmoną Valeriją Večerskienę, jai ir teatre taip pat dirbusiai dukrai Jutai Večerskytei skyrė priedus.

A.Večerskis lapkričio pradžioje prašė VAAT nedelsiant sustabdyti konkurso vykdymą ir uždrausti pasirašyti sutartį su konkurso laimėtoju, tačiau teismas šį prašymą atmetė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...