2011 Vasario 02

Teisėtvarka

Teismas parlamentarui R.Žilinskui skyrė baudą

veidas.lt

Vilniaus apygardos teismas (VAT) trečiadienį nuteisė Seimo Krikščionių partijos frakcijos narį Roką Žilinską dėl konflikto su policijos pareigūnais.

Jam skirta 30 minimalių gyvenimo lygių, t.y. 3900 litų, bauda. Jis pripažintas kaltu dėl valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens įžeidimą.

Pats nuteistasis Seimo narys posėdyje nedalyvavo.

Šis nuosprendis įsigalioja nuo paskelbimo momento, tačiau gali būti apskųstas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Po VAT nuosprendžio Seime turėtų būti pradėta apkaltos procedūra dėl R.Žilinsko Seimo nario mandato panaikinimo.

Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros prokurorė Lilija Balaišienė anksčiau teismo prašė parlamentarui skirti 65 minimalių gyvenimo lygių, t.y. 8450 litų baudą.

Teismas nusprendė prokurorės skundą tenkinti iš dalies. VAT nusprendė, kad Seimo narys padarė nusikaltimą, nes visi nukentėjusieji nurodė, kad jis vartojo necenzūrinius žodžius pareigūnų atžvilgiu. Dėl to policininkai pasijuto įžeisti.

Tačiau VAT atmetė argumentus dėl R.Žilinsko bendrininkavimo su kartu konflikte dalyvavusiu Marku Gurskiu.

Seimo nariui skirta bausmė, anot teismo, yra mažesnė nei vidutinė, nes anksčiau R.Žilinskas nebaustas baudžiamąja tvarka, pats nusikaltimas nėra sunkus.

“Pagaliau prokuratūros argumentai buvo išgirsti. Aš manau, kad sprendimas teismo (…) yra teisėtas ir pagrįstas”, – sakė žurnalistams prokurorė L.Balaišienė.

Anot jos, VAT nuosprendis įsigalioja nuo paskelbimo.

“Nuosprendžio vykdymas atitinkamai savo eiga vyks. Jis turės sumokėti baudą. Be abejo, jis turi teisę apskųsti nuosprendį kasacine tvarka, bet nuosprendis įsigalioja šiandien”, – kalbėjo L.Balaišienė.

Prokurorė yra teigusi, kad Seimo narys daugiau nei prieš trejus metus įžeidė keturis policijos pareigūnus. Už tokius veiksmus bausmės yra sulaukęs M.Gurskis, tačiau parlamentaras dėl minėtų veiksmų būdavo išteisinamas.

VAT bylą nagrinėjo, nes Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra konstatavęs, kad reikia išsiaiškinti, ar parlamentaras neturi būti nuteistas dėl pareigūnų įžeidimo. Anksčiau visų instancijų teismai R.Žilinską buvo išteisinę dėl viešosios tvarkos pažeidimo, pareigūnų įžeidimo ir pasipriešinimo jiems.

R.Žilinskas su M.Gurskiu į konfliktą su policija įsivėlė 2007 metų gruodį, kai dar nebuvo išrinktas į Seimą. Į policiją jis pristatytas, kai taksi vairuotojas pranešė, jog vyrai atsisako mokėti už taksi paslaugas ir elgiasi agresyviai. Policininkai teisme yra sakę, jog R.Žilinskas su draugu juos įžeidinėjo ir jiems nepakluso.

+370 5 2058508

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...