2010 Balandžio 28

Korupcija

Teismas mėnesiui leido suimti buvusį “Vilniaus vandenų” vadovą

veidas.lt

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas trečiadienį vienam mėnesiui leido suimti buvusį “Vilniaus vandenų” vadovą Dainių Norkų, kuris yra įtariamasis kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo tarnyba byloje.

Prokurorai siekė, kad jis būtų suimtas trims mėnesiams.

BNS šaltinių teigimu, trims mėnesiams teisėsaugininkai prašo suimti ir įmonės pardavimų ir rinkodaros direktorių Nerijų Laurinaitį bei konsultantą viešųjų pirkimų klausimais Saulių Lukošių.

Aprūpinimo ir ūkio tarnybos viršininko Tomo Biknevičiaus suimti teismo neprašoma.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Kaip pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba, ikiteisminis tyrimas pradėtas surinkus duomenų, kad “Vilniaus vandenų” vadovai galimai kyšininkavo ir piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, rengiant viešuosius konkursus.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą, už kyšininkavimą gresia laisvės atėmimas nuo dvejų iki aštuonerių metų, o už piktnaudžiavimą pareigomis asmuo baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą atėmimu, bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Viešųjų pirkimų tarnybos preliminarios išvados skelbia, kad “Vilniaus vandenys” nuolat pažeidinėdavo viešųjų pirkimų tvarką. Prieš mėnesį skelbta, kad iš 31 patikrinto viešojo pirkimo 26 buvo su rimtais pažeidimais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...