2011 Birželio 27

Teismas išdavė arešto orderį Kadafiui

veidas.lt

REUTERS

Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBA) teisėjai pirmadienį išdavė arešto orderį Libijos lyderiui Muamarui Kadhafi (Muamarui Kadafiui) už nusikaltimus žmogiškumui, padarytus nuo kovo mėnesio kovojant su režimo priešininkais.

“Teisėjų kolegija išduoda arešto orderį Muamarui Kadhafi”, – sakė skaitydama verdiktą teisėja Sanji Mmasenono Monageng per Hagoje įsikūrusio tribunolo posėdį.

Teismas taip pat išdavė arešto orderius M. Kadhafi 39 metų sūnui Seif al Islamui ir 62 metų Libijos žvalgybos vadovui Abdullah al Senussi (Abdulai Senusiui) už nužudymus ir priešininkų persekiojimą nuo vasario vidurio, kai prasidėjo kruvinas sukilimas.

Trijų teisėjų kolegija turėjo nuspręsti, ar išduoti arešto orderius, ar atmesti prašymą ar paprašyti papildomos informacijos prieš patenkinat prašymą.

TBA sprendimas buvo paskelbtas praėjus šimtui dienų po to, kai Libijoje prasidėjo NATO oro smūgių kampanija, susilpninusi sukilusių miestų apsiaustį.

Vis dėlto M. Kadhafi tebėra valdžioje ir vis dar nėra išnykusi pilietinio karo grėsmė.

Su prašymu išduoti arešto orderį M. Kadhafi ir dviem jo artimiausiems padėjėjams į kolegiją kreipėsi TBA prokuroras Luisas Moreno-Ocampo (Luisas Morenas-Okampas).

Šiuos tris Libijos lyderius jis kaltino dėl vaidmens malšinant sukilimą, per kurį Libijos kariai žudė ir persekiojo civilius gyventojus, ypač Tripolyje, Bengazyje ir Misratoje.

Per karinį konfliktą Libijoje žuvo jau per tūkstantį žmonių. Be to, iš šalies pabėgo apie 650 tūkst. žmonių, o dar apie 243 tūkst. libių buvo priversti persikelti į kitą vietą pačioje šalyje.

Sekmadienį L. Moreno-Ocampo sakė, kad karo veiksmai Libijoje nesiliaus tol, kol nebus suimtas M. Kadhafi.

“Šiandien Libijoje toliau daromi nusikaltimai. Tam, kad nusikaltimai liautųsi ir būtų apginti Libijos civiliai gyventojai, Kadhafi turi būti suimtas”, – sakoma jo pranešime.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...