2011 Kovo 15

Teisėtvarka

Teismas atmetė interneto tiekėjų prašymą išaiškinti, kaip blokuoti užsienio lažybų svetaines

veidas.lt

Vilniaus apygardos teismas atmetė interneto tiekėjų prašymą išaiškinti, kaip blokuoti užsienio lažybų svetaines. Septynios bendrovės ir Kauno technologijos universitetas prašė išaiškinti šio teismo pernai liepą priimtą nutartį. Tokį prašymą teismas praėjusį ketvirtadienį atmetė, BNS sakė teismo atstovė Jolanta Krupičevičienė.

Sprendimas gali būti apskųstas aukštesnės instancijos teismui.

“Vilniaus apygardos teismas (prašymą – BNS) atmetė motyvuodamas, kad technologinius sprendimus turi priimti paslaugų teikėjas. Pagrindinis teismo argumentas, kad nutarties įvykdymo efektyvumas nėra teisinė sąvoka ir juo remtis negalima. Be to, blokuoti nelegalias lažybas internete privalės ne tik interneto paslaugų teikėjai, tačiau ir visi fiziniai bei juridiniai asmenys, kurie suteikia bet kokias prieigas prie minėtų svetainių”, – pranešime spaudai teigė ieškovus minėtoje byloje atstovaujančios advokatų kontoros “Nordia Baublys & Partners” teisininkas Karolis Vinciūnas.

Vilniaus apygardos teismas, į kurį kreipėsi Lietuvos lažybų bendrovės, pernai liepą nusprendė laikinai uždrausti prieigas prie svetainių bwin.com, unibet.com, triobet.com, sportingbet.com ir bet365.com ir įpareigojo antstolius vykdyti šį sprendimą, tačiau Lietuvos ryšio operatoriai teigė tokių galimybių neturintys. Vienai iš tarptautinio ryšio kanalus Lietuvoje valdančių ir vienai iš didžiausių operatorių Lietuvoje “Teo LT” abejonių kėlė teismui išvadas pateikusių specialistų kompetencija.

“Teo LT” atstovas Antanas Bubnelis BNS sakė, jog įmonė neatmeta, jog sprendimą skųs teismui. Tiek A.Bubnelis, tiek “Bitės”, kuri taip pat teismo prašė sprendimo išaiškinimo, atstovė Raminta Rimkienė BNS sakė, jog ką daryti, įmonė spręs, kai gaus teismo sprendimą.

“Kaip ir anksčiau esame teigę, visi interneto prieigos blokavimo būdai, išskyrus visišką interneto išjungimą, yra neracionalūs ir lengvai įveikiami interneto vartotojams. Be to, toks prieigos blokavimas pažeistų mūsų klientų teises. Manome, kad ši interneto cenzūros byla bei vieša diskusija yra bergždžia, neefektyvi ir neduos jokios naudos nei vartotojams, nei blokavimo idėją peršančioms verslo įmonėms”, – BNS sakė R.Rimkienė.

Siekdami vykdyti Vilniaus apygardos teismo sprendimą, antstoliai kreipėsi į bendroves “Teo LT”, “Baltnetos komunikacijos”, “Bitė Lietuva”, “Omnitel”, “Mikrovisatos TV”, “Penki kontinentai”, “Baltikum TV”, “Lietuvos energija”, “Nacionalinis komunikacijų tinklas” ir KTU Informacinių technologijų plėtros institutą. Anot “Nordia Baublys & Partners” pranešimo, vos vienas interneto tiekėjas buvo trumpam blokavęs prieigas prie minėtų svetainių, bet didžioji dalis nesiėmė to daryti, teigdami, kad neturi techninių galimybių bei kad tokie sprendimai reikalauja didžiulių investicijų.

Lietuvos lažybų bendrovės “TopSport” bei “Orakulas” bei jas vienijantis Lažybų organizatorių aljansas skaičiuoja, jog dėl L

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...