2011 Kovo 25

Libija

ES pasiruošusi blokuoti Libijos režimo gaunamas pajamas už eksportuojamą naftą ir dujas

veidas.lt

Europos Sąjungos (ES) lyderiai ketvirtadienį paskelbė esantys “pasiruošę” blokuoti Libijos lyderio Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafio) režimo gaunamas pajamas už parduodamą naftą ir dujas, sakoma Bendrijos pranešime.

“Europos Sąjunga pasiruošusi inicijuoti ir priimti tolesnes sankcijas, tarp jų priemones, užtikrinančias, kad pajamos iš naftos ir dujų nepasiektų Khadafi režimo”, – nurodoma pranešime.

Komunikate, kuris buvo paskelbtas per dvi dienas vyksiantį 27 ES šalių lyderių ir jų vyriausybių vadovų susitikimą, taip pat sakoma, kad Bendrijos šalys pasiūlys Jungtinių Tautų (JT) Saugumo tarybai imtis panašių priemonių.

Apie šias priemones, turinčias blokuoti M.Kadhafi režimą pasiekiančių lėšų srautą, buvo paskelbta po ankstesnių sankcijų Libijos naftos sektoriui, taip pat draudimo į ES oro erdvę įskristi lėktuvams, kuriais, kaip manoma, skraidinami Tripolio samdiniai.

27 šalių Bendrija nurodė įšaldyti Libijos nacionalinės naftos korporacijos ir penkių jos antrinių bendrovių sąskaitas, taip pat ėmėsi priemonių prieš 14 kitų ūkio subjektų 25 M.Kadhafi aplinkos asmenis, sakė diplomatai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...