2011 Balandžio 07

Lietuva

Teisininkai: VMVT reikalavimas įrodyti, kad produktai be E, išleistas netinkamai – nepaskelbta “Valstybės žiniose”

veidas.lt

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), iš gamintojų reikalaudama įrodyti, kad produktuose nėra maisto priedų, gali įsivelti į teismų maratoną.

VMVT reikalauja ištirti kiekvieną produkcijos, paženklintos užrašais “Be E” arba “Be jokių E”, partiją.

Tačiau teisininkai teigia, kad valstybei tokia užgaida kainuos milijonus litų, jeigu maisto gamintojai sumanys reikalauti atlyginti žalą, ketvirtadienį rašo dienraštis “Lietuvos rytas”.

Anot advokatų kontoros “Tark Grunte Sutkienė” partnerės Neringos Gražinytės, dabartinis VMVT reikalavimas išleistas netinkamai – apie tai nebuvo paskelbta “Valstybės žiniose”.

Teisininkų teigimu, įmonės dėl patirtų nuostolių, atsiradusių nutraukus produkcijos platinimą, galėtų kreiptis į teismą bendrąja tvarka dėl žalos atlyginimo.

“Tokiems pakeitimams įgyvendinti turi būti suteiktas protingas ir pakankamas terminas, kad gamintojai galėtų prisitaikyti prie pasikeitusių sąlygų”, – tvirtino ir advokatų kontoros “Sorainen” advokatė Renata Beržanskienė.

Mėsos perdirbimo įmonės “Nematekas” vadovė Egidija Vaicekauskienė pripažįsta, kad VMVT sprendimas esąs geras: “Kontrolė būtina. Tačiau jis priimtas skubotai”, – sako ji.

E.Vaicekauskienės nuomone, tai – išmėginimas ne tik gamintojams, bet ir prekybos tinklų vadybininkams, kuriems derės pasisemti veterinarijos žinių.

Ją apstulbino, jog VMVT prieš įvesdama naują tvarką nepasitarė su pačiais gamintojais ir išsamiai neišaiškino, kaip ji veiks.

“Gamtoje natūraliai yra nitritų ir nitratų. Mes sąmoningai jų nededame į savo gaminius”, – aiškino E.Vaicekauskienė.

Pasak VMVT direktoriaus pavaduotojo Zenono Stanevičiaus, veterinarai remiasi dviem Europos Sąjungos reglamentais. Pagal juos, ir gamintojai, ir maisto tvarkytojai turi aiškiai vartotoją informuoti, kokia produkto sudėtis, ar jis saugus vartoti.

Pasak jo, pagaminti produktą, kuriame nebūtų jokių maisto priedų, sunkiai įgyvendinama užduotis, juolab kad jų yra natūraliai gamtoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...