2010 Lapkričio 05

Teismas

Teisėjų taryba atvėrė kelią Panevėžio teisėjos atleidimui

veidas.lt

Teisėjų taryba penktadienį atvėrė kelią atleisti Panevėžio teisėją Vaivą Savickienę, kuri parūpino dukrai fiktyvų nedarbingumo pažymėjimą.

Už patarimą prezidentei atleisti teisėją balsavo 13 narių, septyni buvo prieš.

Teisėja neigia padariusi nusižengimą ir sprendimą ketina skųsti.

“Labai apgailestauju, kad toks sprendimas priimtas. Skųsiu, nes aš taip ir neišgirdau, kokiais veiksmais ką padariau (…) Aš nesupratau nei kokie veiksmai buvo nustatyti, nei už ką esu atleista iš darbo”, – žurnalistams sakė V.Savickienė.

Prezidentės patarėja teisės klausimais Solveiga Cirtautienė tvirtino, kad teisėja bus atleista tikriausiai jau penktadienį.

“Tais atvejai, kai Teisėjų taryba pataria atleisti vieną arba kitą teisėją, prezidentės yra diskrecija bet kuriuo metu teisėją atleisti atskiru dekretu iš pareigų”, – kalbėjo S.Cirtautienė. Pasak jos, prezidentės dekretą teisėja turi teisę apskųsti bendrąja tvarka.

Teisėjų tarybos pirmininkė Laima Garnelienė tvirtino, kad V.Savickienė atliko neteisėtus veiksmus.

“Teisėjų taryba konstatavo, kad teisėja V.Savickienė atliko neteisėtus veiksmus, kurių pagrindu buvo be teisėto pagrindo išduotas nedarbingumo pažymėjimas jos dukrai. Neteisėtą pagrindą Teisėjų taryba nurodė, kad (tai buvo atlikta – BNS) be medicininės apžiūros ir taip pat nurodė, kad ji padėjo slėpti šio neteisėtai išduoto nedarbingumo pažymėjimo faktą”, – sakė L.Garnelienė.

Teisėjų etikos ir drausmės komisijos duomenimis, Panevėžio apygardos administracinio teismo teisėja V.Savickienė paprašė teismo posėdžių sekretorės Virginijos Jacevičienės paslaugos – paklausti, ar gydytoja dirbanti jos sesuo Danutė Navickienė negalėtų išduoti nedarbingumo pažymėjimo teisėjos dukrai Justei Savickaitei.

Gydytoja sutiko ir nedarbingumo pažymėjimą J Savickaitei išdavė jos net neapžiūrėjusi. Šį dokumentą jauna mergina vėliau pristatė Vilniaus miesto antrajam apylinkės teismui, kuriame dirbo posėdžių sekretore.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė prašė Teisėjų tarybos patarti atleisti teisėją tuo pagrindu, kad ji savo poelgiu pažemino teisėjo vardą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Alfonsas Alfonsas rašo:

    Įdomu ar daugelis teisėjų, kaip ir p. V.Savickienė nesuprantą ar apsimeta nesuprantanti savo galimai neteisėtų veiksmų. Tai tokie teisėjai kaip gali spręsti žmonių likimus priimdami nutartis Lietuvos Respublikos vardu, bet ne savo vardu, tai ir atsakyti nereikia, o žmonės kenčia eilę metų besibylinėdami teismuose tokių teisėjų dėka. Ji tokia ne viena teismuose. Tokių teisėjų net prie teisingumo rūmų nevale prileisti ir vyti juo toliau, kad liaudies nekankintų. Šiauliuose tai patyriau, net keliuose teismuose priėmė nutartis, kurios netilpo į jokius Įstatymo rėmus pav. teisėjo A. Martinavičiaus ir kitų. Jau teismų duris varstau devintus metus. Tai iki ko dagyvenom per “gabius teisėjus”?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...