2011 Birželio 13

Tebeieško pirminio infekcijų protrūkio šaltinio

veidas.lt

"Veido" archyvas
Vokietijos pareigūnai sekmadienį sakė dar nenustatę, kokiu būdu vieno ekologinio ūkio parduodami daigai buvo užkrėsti pavojingos atmainos bakterijomis Escherichi coli, kurių sukeliamų žarnyno infekcijų protrūkis nusinešė jau 35 žmonių gyvybes.

Pareigūnai penktadienį nustatė, jog protrūkio, per kurį susirgo daugiau nei 3 tūkst. žmonių, pirminis židinys buvo vienas ūkis šiaurinėje Žemutinės Saksonijos žemėje.

Tačiau šios Žemės ūkio ministerija nurodė, jog kol kas neaišku, ar hemoraginį enteritą sukeliančių E.coli (EHEC) į šį ūkį užnešė darbuotojai, ar bakterijų pateko su sėklomis arba kitokiu būdu.

Pasak ministerijos, mėginant atsakyti į šį klausimą, tebetiriami apie 1 100 mėginių, iš jų beveik 300 paimti minėtame ūkyje. Tačiau kol kas teigiamų rezultatų negauta.

Kaip praneša Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO), iki šiol nuo EHEC infekcijų mirė iš viso 35 žmonės – visi Vokietijoje, išskyrus vieną moterį Švedijoje.

23 aukoms buvo išsivysčiusios retos komplikacijos, pažeidžiančios inkstus. Užsikrėtę šiomis bakterijomis susirgo iš viso bent 3 255 žmonės.

Vokietijos sveikatos apsaugos ministras Danielis Bahras (Danielis Baras) sakė, kad šis protrūkis jau slopsta, tačiau perspėjo, kad jis dar gali nusinešti daugiau žmonių gyvybi

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...