2014 Vasario 04

Tautiečiai perka buitinę techniką, į rinką žengia naujovės

veidas.lt


Lietuvoje per šventinį laikotarpį išsimokėtinai dažniausiai pirkta buitinė technika (24%), kompiuterinė technika (16%) ir mobilieji telefonai (10%), skelbia išperkamosios nuomos ir vartojimo paskolų bendrovė „Mokilizingas“, įvertinusi lizingo bei pirmuosius pradėto teikti pirkinių draudimo rezultatus. Pastaroji paslauga kartu su draudimo bendrove „If“ pradėta teikti pernai lapkričio antroje pusėje.
„Visų pirma, galima paminėti, kad tradicinis pirkimų suaktyvėjimas buvo ir per šias šventes.  Vertinant bendrai – pirkinių per šventinį laikotarpį, palyginti su įprastu prekybos mėnesiu, padaugėjo apie 2 kartus.  Antra, vertinant, kas labiausiai pirkta – pirmoji vieta teko buitinei technikai, antroji – kompiuterinei technikai. Didžioji pastarosios kategorijos pardavimų teko planšetiniams kompiuteriams. Nemažai išsimokėtinai pirkta ir mobiliųjų telefonų. Manome, kad tokios tendencijos išsilaikys ir artimiausiais mėnesiais“, – sakė „Mokilizingo“ generalinis direktorius Jurgis Rubaževičius.
Pasirašant lizingo sutartį klientui dabar suteikiamas ir nieko papildomai nekainuojantis pirkinių draudimas. Draudimas aktualus tiems, kas perka brangesnę techniką, dažnai ja naudojasi kelionėse ir dėl įvairiausių priežasčių rizikuoja jos netekti ar sugadinti, nes draudimas galioja visose ES šalyse.
„Perkant išsimokėtinai labai skaudu sugadinti prekę. Buvome pirmieji Lietuvoje tarp lizingo bendrovių, kurie klientui pridėtinę vertę siūlėme papildydami pirkimo išsimokėtinai paslaugą nieko nekainuojančiu draudimu. Draudimas ypač pasiteisino keliolikai pirkėjų, kurie jau pasinaudojo žalos atlyginimu. Nukrito televizorius, paskendo telefonas, išsprūdo elektroninė knyga, prispaustas planšetinis kompiuteris – visais šiais ir panašiais atvejais klientai gali būti ramūs, nes jų pirkiniai yra apdrausti“, – sakė J. Rubaževičius.
Bendrovė skaičiuoja, kad į draudžiamų prekių kategoriją patenka dauguma, apie 95 proc. prekių.

Lentelė. Populiariausi šventiniai pirkiniai
1 vieta – buitinė technika (24%)
2 vieta – kompiuterinė technika (16%)
3 vieta – mobilieji telefonai ir kitos ryšio priemonės (10%)
4 vieta – televizoriai (12%)
5 vieta – vaizdo-garso aparatūra (5%)
Naudoti „Mokilizingo“ duomenys, gruodį nupirktų prekių apyvartos dalis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...