2011 Vasario 20

Automobiliai

Taupus ir praktiškas „prancūzas“

veidas.lt

Iš esmės „Renaul Megane Grandtour“ galia priskirsti prie universalų kuriais domisi itin racionalūs šeimyniniai vairuotojai: arba besiverčiantys ūkiniais darbais, nes juo, nulenkus sėdynes, galima pervežti ilgesnes nei dviejų metrų statybines medžiagas, arba neišrinktą dviratį, arba slides žiemos pramogoms. Mat universalo bagažinė, priklausomai nuo poreikio, transformuojama nuo 524 iki  1595 litrų.

Renault-Meganewallpaper_04

Naujojo „Megane Grandtour“ kėbulo ilgis – 4,56 m, tad jis puikiai tinka 5 suaugusiems keleiviams bei jų bagažui. 62 mm didesnis negu hečbeko modelyje atstumas tarp ašių suteikia daugiau erdvės gale sėdintiems keleiviams: jiems suteikta 218 mm erdvė keliams. Modelis taip pat gali pasigirti 890 mm erdve vairuotojo ir priekinio keleivio galvoms bei 1475 mm erdve jų alkūnėms.

Bagažinės erdvė stebina

Nulenkus galines sėdynes, šioje  mašinoje gali sutalpinti vos ne pusę ūkio. Modulinė sėdynių sistema leidžia automobilyje vežti krovinį iki 2,55 m ilgio. Bagažo pakrovimą į automobilį palengvina ir neaukšta bagažinės linija – 561 mm.

Lyginant su konkurentais, tiek kainos, tiek ir techninių charakteristikų duomenimis, „Renault“ universalas yra „auksiniame viduriuke“ – tarp pigesnių korėjiečių – „Kia Cee‘d SW“ ir brangesnių europiečių – „Volvo 50“ bei „Škoda Octavia Tour Combi“. „Megane Grandtour“ kainos prasideda nuo 58 tūkst. Lt. Tai vidutinė naujo universalo kaina, prisimenant, kad automobiliai universalo kėbulais būna maždaug 8 tūkst. litų brangesni už įprastinius to paties modelio hečbekus.

Žinoma, kartu su universalu  galima rinktis ir šiek tie brangesnius dyzelinius variantus, kurie ilginiu atsipirks dėl degalų ekonomijos. Bene patraukliausiu variantu reikėtų laikyti Megane 1,5 TCi motorą, pasiekiantį 130 AG.

renault-megane-grand-tour-vermelha5

„Veido“ išbandytasis automobilis buvo su 1.5 (90 AG) dyzeliuku – itin ekonomišku variantu.  Šiuo modeliu su pilnu 53 l baku galima nuvažiuoti net 1000 km. Tai apskritai vienas geriausių ekonomiškumo variantų  tarp šiuolaikinių kompaktiškųjų dyzeliukų, jį nebent gali „perspjauti“ ypatingai ekonomiški VW koncerno modeliai su sistema „Blue Motion“, tačiau pastaroji yra kur kas brangesnė nei „Renault „Eco“ taupių automobilių linija. Dar vienas įdomus pastebėjimas, kelias dienas pasivažinėjus „Megane“ universalu su 1.5 dyzeliuku. Žinia, kad prie didelių greičių, degalų sąnaudos didėja drastiškai, Tačiau to negali pasakyti apie „Megane Grandtour“ 1.5 dCi. (90AG). Važiuojant automagistrale, degalų sąnaudos prie 90 km/h buvo 5,3 l 100 km, o prie 140 km/h greičio jos tepadidėjo vos 0,2 l 100 km kelio. Tai byloja apie labai elastingą variklį, greitai prisitaikanti prie besikeičiančių važiavimo sąlygų.

Naujojo „Megane Grandtour“ variklių gamoje – didelis dyzelinių ir benzininių variklių, derinamų su skirtingomis transmisijomis, pasirinkimas. Dyzelinių variklių mėgėjams siūlomi keturių skirtingų galingumų 1,5 l dCi varikliai: 85 AG, 90 AG (abu komplektuojami su 5 pavarų mechaninėmis transmisijomis), 105 AG arba 110 AG DPF (abu komplektuojami su 6 pavarų mechaninėmis transmisijomis). Galingesnių automobilių mėgėjams siūlomi 1,9 l 130 AG ir 2 l dCi 150 arba 160 AG varikliai. Neseniai pristatytas dvigubos sankabos transmisiją turintis dCi  su110 DPF varikliu.

7 naujojo „Megane Grandtour“ versijos (dCi 85, dCi 90 DPF, dCi 105, dCi 110 DPF, dCi 130, dCi 130 DPF ir 1.6 110 AG bioetanolis) atitinka visus Renault eco2 reikalavimus.

Trūkumai nežymūs

Prie minusų reikėtų priskirti tai, kad „Megane“ mieste, kai greitis nedidelis, yra pakankamai tylus automobilis, o štai išvažiavus į magistralę, kai greitis padidėja, triukšmas tampa erzinančiu – švilpia veidrodėliai, o ir šiaip universalo aerodinaminis aptakumas galėtų būti geresnis, nes ausis užgula pernelyg daug decibelų. Be to, pavyzdžiui, lyginat su labai panašiu „Peugeot 308“ modeliu, pavarų perjungimo mechanizmas galėtų būti ir tikslesnis. „Renaut“ pakaba yra kietoka, dėl to mašina puikiai sugeria visus kelio nelygumus, bet dėl to nukenčia važiavimo komfortas.

RENAULT-Megane2009-2010-

Kartu reikia pripažinti, kad lyginant su antros kartos „Megane“, trečios laidos modelis technine prasme visa galva aukštesnis už savo pirmtaką. Dabar mašina kur kas užtikrinčiau įveikia posūkius net ir važiuojant dideliu greičiu ir nepraranda stabilumo staigiai manevruojant. Vairo mechanizmas irgi kur kas labiau paklusnesnis nei „Megane II“ modelyje, nors ir nėra visai idealus.

Dar vienas akmenukas į šio prancūzų modelio daržą – bazinėje komplektacijoje  nėra ESP sistemos, už ją papildomai tenka pakloti 1223 Lt. Konservatyviems vairuotojams gali užkliūti ir neįprastas „Megane“ prietaisų skydelis, prie kurio, man priprasti užteko trijų minučių.

Pasyvaus saugumo srityje naujasis „Megane Grandtour“ yra aprūpintas visa ta pačia įranga, kuri yra ir hečbeko versijoje, 2008 m. EuroNCAP suaugusiųjų saugumo srityje įvertintoje 37 taškais iš 37 galimų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...