2011 Birželio 06

TATENA turi informacijos apie Irano branduolinę programą

veidas.lt

Scanpix

Jungtinių Tautų (JT) Tarptautinės atominės energetikos agentūra (TATENA) gavo papildomos informacijos apie veiksmus, kurie rodo, kad Irano branduolinėje programoje “galėtų būti” karinių aspektų.

Per 35-ąjį TATENA valdybos posėdį Vienoje generalinis agentūros direktorius Jukijas Amanas (Yukiya Amano) dar kartą pakartojo, jog JT yra susirūpinusios, kad Iranas gali kurti branduolinę raketą. Teheranas tokius teiginius neigia ir tvirtina, kad programa skirta taikiems tikslams, tarp jų elektros energijos gamybai.

J. Amanas neatskleidė naujos informacijos šaltinio, bet teigė, jog “yra ženklų, kad kai kurios iš tų veiklų galėjo būti vykdomos visai neseniai”.

TATENA jau keletą metų tiria Vakarų žvalgybos pranešimus apie Irano branduolinės programos karinius aspektus.

J. Amanas informavo, kad praėjusį mėnesį rašė Irano branduolinės energijos organizacijos vadovui ir “pakartojo agentūros susirūpinimą dėl galimų karinių aspektų”.

Jis taip pat prašė Irano “skubiai suteikti leidimą” patikrinti vietoves, įrangą, dokumentus ir pareigūnus ir taip išsklaidyti agentūros abejones. Irano atsakymas buvo ne toks, kokio laukt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...