2013 Spalio 18

Taškas “Linavos” vadovybės rinkimų byloje leis pradėti organizacijos pertvarką

veidas.lt


Lietuvos nacionalinės vežėjų asociacijos (“Linava”) prezidiumas ir revizijos komisija išrinkti teisėtai – tokią galutinę ir neskundžiamą nutartį spalio 16 d. priėmė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas. Teismo sprendimas leis tęsti civilizuotą asociacijos valdymo pertvarką siekiant sukurti skaidrios veiklos užtikrinimo tvarką ir vadovybės skaidrią ir viešą atskaitomybę asociacijos nariams. Pertvarkos siekiantys asociacijos nariai įtaria, kad asociacijos vadovai galimai iššvaistė dešimtis milijonų litų, todėl bus siekiama jų teisinės atsakomybės.

Po 2011 m. vykusio “Linavos” kongreso, asociacijos nariai, UAB „Alka“ ir UAB „Luvel Transportas“ kreipėsi į Vilniaus miesto 2 apylinkės teismą, prašydami pripažinti “Linavos” 2011 m. spalio 7 d. nutarimą dėl  prezidiumo nario Juozo Kuklio ir revizijos komisijos išrinkimo negaliojančiu.

Trijų instancijų teismai per dvejus metus trukusį teismų maratoną atmetė ieškovų ieškinį. Vykstant teismams “Linavos” vadovybė pasirinko teismų istorijoje negirdėtą taktiką – būdama atsakove stojo į ieškovų pusę, tokiu būdu pademonstruodama savo šališkumą ir suinteresuotumą

Teismui apskųsti į prezidiumą išrinktas Juozas Kuklys ir revizijos komisijos nariai Alicija Monkevič ir pirmininku išrinktas Vidmantas Pelėda. J.Kuklys ir V.Pelėda yra neformalaus, beveik 300 vežėjų vienijančio judėjimo “Už skaidrumą Linavoje” nariai ir jo iniciatoriai.

Šis judėjimas susibūrė prieš keletą metų., kai į viešumą iškilo “Linavos” vadovų galimai neskaidri veikla.

“Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimas yra reikšminga teisinė ir moralinė pergalė. Neskundžiama nutartis galbūt pagaliau atkreips Generalinės prokuratūros ir kitų institucijų dėmesį ir ši imsis tirti galimus šiurkščius finansinius ir administracinius pažeidimus, apie kuriuos puse lūpų kalbama jau daug metų, tačiau jokių realių pokyčių nėra. Nemažai pažeidimų “Linavoje” rasta prieš kiek daugiau nei metus atlikto audito metu. Tačiau inicijuotas teismų maratonas revizijos komisijos darbą buvo paralyžiavęs. Asociacijos vadovybė komisijai trukdė atlikti savo prievoles netgi po antros instancijos  teismo sprendimo”, – sakė teisėtai išrinktas “Linavos” prezidiumo narys J.Kuklys.

Judėjimas “Už skaidrumą Linavoje” siekia įstatymo numatytais būdais atlikti išsamų nepriklausomą asociacijos auditą, tačiau „Linavos“ vadovybė neteikia reikiamų duomenų. Pernai audito kompanija „Ernst&Young“ po “Linavos” finansinio ir mokestinio patikrinimo nustatė galimą asociacijos vadovybės piktnaudžiavimą. Atkreiptas dėmesys į nemažai galimų pažeidimų – “Linava” išdavusi milijoną litų viršijančių beprocenčių ilgalaikių paskolų asociacijos darbuotojams – buvusiems prezidiumo nariams ir su jais susijusioms įmonėms, aptiktas netvarkingas PVM apskaitos tvarkymas, daugelis atsiskaitymų vykdyta grynaisiais pinigais, auditoriai taip pat atkreipė dėmesį į nepagrįstai aukštą sąnaudų bazę. Vien per 2010 m. galimai iššvaistyta 12,5 mln. litų.

Vien už tarptautinės draudimo sistemos TIR knygeles “Linava” kasmet surenka keliasdešimt mln. litų mokesčių iš Lietuvos vežėjų.

Pagrindinė asociacijos “Linava” misija – atstovauti ir ginti Lietuvos vežėjų automobiliais interesus efektyviai veikti vidaus ir užsienio rinkose. “Linava” atlieka Lietuvos Vyriausybės jai deleguotą pagal tarptautinę konvenciją priskirtą išskirtinę funkciją – išduoti ir administruoti TIR knygeles, kurios būtinos vežant krovinius į trečiąsias šalis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...