2011 Vasario 11

Ekonomika

Tarptautinė internetinė prekyba erzina mokesčius mokančius pardavėjus

veidas.lt

Smulkesnis šalies verslas sunkiai atlaiko tarptautinės internetinės prekybos ir verslių tautiečių, kurie iš tokios prekybos pelnosi, įtaką. Pareigūnai visų pažeidėjų sužiūrėti sako neturintys galių: muitinei – per trumpos rankos, mokesčių inspekcijai – stinga duomenų.

Žūklės reikmenų prekybos įmonės “Romada” vadovas Darius Urnikis siūlo keisti tvarką taip, kad mokesčiai siuntiniams iš užsienio būti taikomi nepriklausomai nuo prekės vertės arba pradėti reikalauti iš žmonių, kad jie įrodytų, kokią kainą už prekę mokėjo, penktadienį rašo “Verslo žinios”.

“Jei muitinė įvestų nors kokią tvarką ir gaudytų nelegalius prekeivius, kurie neregistravę įmonės kas antrą dieną siunčiasi iš užsienio po 1-2 prekes, taip išvengdami mokesčių, ir perparduoda tretiems asmenims, tai būtų nors koks barjeras”, – kontrolės pasigenda D.Urnikis.

Vilniaus teritorinės muitinės pašto posto viršininkė Dovilė Kraulaidienė irgi sako, kad siuntėjai ir gavėjai stengiasi išvengti mokesčių. Pavyzdžiui, vienas iš apgaulės būdų, anot jos, pateikti “Lietuvos paštui” atspausdintą mokėjimo dokumentą prieš tai kompiuteriu pakeitus prekės kainą mažesne.

Valstyninė mokesčių inspekcija tikina gaudanti nelegalius prekeivius. Bene pagrindinė priemonė – internete pasirodančios informacijos ir skelbimų apie vykdomą prekybą arba teikiamas paslaugas stebėjimas.

Muitinės departamento duomenimis, iš 113,086 tūkst. per Lietuvos paštą atkeliavusių siuntoms pateiktų sąskaitų (vienai siuntai galima išrašyti kelias sąskaitas), pernai įvairiais mokesčiais apmokestinta 27,723 tūkst. sąskaitų, o į biudžetą įvairiais mokesčiais pateko pustrečio milijono litų. Daugiausia siuntų atkeliauja iš JAV, Kinijos ir Honkongo.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, iš trečiųjų šalių internetu pirkti siuntiniai mokesčiais apmokestinama nuo 75 litų. Privatiems siuntiniams, t. y. tiems, kuriuos vienas asmuo siunčia kitam neatlygintinai, pridėtinės vertės mokestis skaičiuojamas tik kai siuntinio vertė viršija 160 litų, o nuo 510 litų jau taikomas ir muito mokestis. Europos Sąjungoje viduje mokesčiai netaikomi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...