2010 Spalio 06

Užsienis

Talibanas ir Afganistano vyriausybė veda aukšto lygio derybas

veidas.lt

Talibanas ir Afganistano prezidento Hamido Karzai (Hamido Karzajaus) vyriausybė pradėjo aukšto rango atstovų derybas dėl šalyje vykstančio karo užbaigimo, antradienį vėlai vakare pranešė laikraštis “The Washington Post”.

Laikraštis, remdamasis neįvardytais afganų ir arabų šaltiniais, nurodė, jog šiose derybose, kaip manoma, pirmą kartą dalyvaus Pakistane įsikūrusios Afganistano Talibano vadovybės – Kvetos šuros ir Talibano lyderio Mohammado Omaro (Mohamado Omaro) įgalioti atstovai.

“Jie labai rimtai nusiteikę rasti išeitį”, – sakė “The Washington Post” vienas su derybomis susijęs šaltinis, turėdamas galvoje Talibaną.

M.Omaras bei kiti Talibano lyderiai Pakistane ir Afganistane daug metų tvirtino, jog taikos derybos neįmanomos, kol iš Afganistano neišvesti užsienio pajėgų kariai.

“The Washington Post” žiniomis, derybose, be kita ko, bus kalbama apie susitarimus, kurie leistų Talibano lyderiams užimti postus Afganistano vyriausybėje, ir JAV bei NATO pajėgų išvedimą.

JAV generolas Davidas Petraeusas (Deividas Petreusas), vadovaujantis Afganistane dislokuotoms NATO pajėgoms, praėjusią savaitę sakė, kad Talibanas kreipiasi į Afganistano vyriausybę ir užsienio pajėgas su “iniciatyvomis” užbaigti kovą.

“Jau buvo apie dvi dešimtis tokių iniciatyvų iš nedidelių grupių”, – sakė jis AFP, kalbėdamas apie programą, kuria siekiama vėl integruoti į Afganistano visuomenę vidurinės grandies Talibano vadus ir vietos kovotojus.

Talibano atstovas spaudai paneigė šiuos generolo D.Petraeuso žodžius, pavadinęs jus “visiškai nepagrįstais”. Jis taip pat nurodė, kad kovotojai “neves derybų su užsienio okupantais ar jų marionetine vyriausybe”.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...