2010 Rugsėjo 24

Nekilnojamas turtas

“Swedbank” nuo gruodžio tikisi pradėti skolinti būsto atnaujinimui

veidas.lt

Vienas didžiausių komercinių Lietuvos bankų “Swedbank” nuo gruodžio tikisi pradėti dalyti paskolas būsto renovavimui.

Penktadienį Europos investicijų bankas (EIB) su “Swedbank” pasirašė sutartį dėl paskolų būsto renovavimui skirstymo pagal naują programą “Jessica” – tai jau antras EIB atrinktas finansinis tarpininkas, su kuriuo pasirašyta sutartis.

“Tikiuosi, kad nuo gruodžio mėnesio mes pradėsime išduoti paskolas”, – po sutarties pasirašymo penktadienį žurnalistams sakė “Swedbank” vadovas Lietuvoje Antanas Danys.

Vėliau jis BNS teigė, kad paskolos sutartis bus sudaroma su kiekvienu daugiabučio namo bendrijos gyventoju.

“Paskola bus sudaroma ne su bendrija, bet su kiekvienu bendrijos gyventoju. Sąlygos priklausys nuo to, kaip bus susitarta su bendrija. Gali būti taikoma iki 5 proc. pradinė įmoka”, – teigė A.Danys.

Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas sakė, kad Šiaulių bankas, su kuriuo sutartį EIB pasirašė šių metų gegužę, jau yra suteikęs dvi paskolas. Anot jo, artimiausiu metu Šiaulių bankas žada sudaryti dar aštuonias sutartis.

Anot jo, naujoje daugiabučių namų atnaujinimo programoje šiuo metu yra pasiryžusios dalyvauti 49 bendrijos.

“Iki metų pabaigos aš tikiuosi, kad šis skaičius padvigubės”, – teigė ministras.

EIB viceprezidentė Eva Srejber (Eva Šraiber) teigė, jog ši programa suteikia dideles galimybes Lietuvos gyventojams.

“Pagal mūsų nuostatas greitu laiku galima gauti paskolas 20 metų laikotarpiui su stabiliomis ir žemomis palūkanomis”, – sakė ji.

E.Srejber teigimu, dar anksti prognozuoti, kada bus pasirašyta sutartis su trečiuoju – SEB banku.

“Jessica” Kontroliuojančiame fonde yra 783,8 mln. litų – tai Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų ir nacionalinės bendrojo finansavimo lėšos, skirtos būtent daugiabučių namų modernizavimui.

EIB šių metų vasarį būsto atnaujinimo paskolų skirstymui atrinko tris bankus – SEB banką, “Swedbank” ir Šiaulių banką.

Bankai pradžioje turėtų skirstyt 30 mln. eurų (103,6 mln. litų) EIB paskolų, kurių metų palūkanos sieks ne daugiau kaip 3 procentus. SEB bankas skirstytų 18 mln. eurų (62,2 mln. litų), “Swedbank” ir Šiaulių bankas – po 6 mln. eurų (20,7 mln. litų) paskolų. Nė vienas bankas prie projektų finansavimo neprisidės savo lėšomis.

Trys bankai turi pasidalyti 5 vadinamuosius krepšelius, kurių kiekvienas yra 6 mln. eurų (SEB bankas – 3, kiti du bankai – po 1), o dar dviem bankams liktų 4 krepšeliai.

Iš viso finansinių tarpininkų atrankoje dalyvavo septyni bankai – tarp jų taip pat buvo “Snoras”, “DnB Nord” ir Ūkio bankas, tačiau šių bankų paraiškos buvo atmestos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...