2010 Balandžio 09

PSDF

Svekatos draudimo fondas džiaugiasi atlaikęs krizę

veidas.lt

Privalomojo sveikatos draudimo tarybos posėdyje buvo apsvarstyta 2009 metų biudžeto apyskaita. Pernai PSDF biudžeto pajamos sudarė 4 mlrd. 467 mln. 787 tūkst. litų, iš jų 351 mln. Lt – lėšų likutis metų pradžioje (331 mln. Lt buvo laikoma atskiroje rezervo sąskaitoje). Negauta 251 mln. 637 tūkst. Lt planuotų pajamų.

Valstybinės ligonių kasos direktorius Algis Sasnauskas pranešime teigė, kad pernai buvo nutarta daugiau paslaugų teikti ambulatorinėmis sąlygomis, arčiau paciento gyvenamosios vietos, todėl prioritetas teko pirminei ambulatorinei asmens sveikatos priežiūrai.

Taip pat buvo mažinamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, nustatant, kad bazinių kainų 1 balo vertė yra 0,89 lito. Apskritai 2009 metais pacientams buvo suteikta ir ligonių kasų apmokėta per 8 mln. 871 tūkst. ambulatorinių specializuotų, trumpalaikio gydymo ir stacionarinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų, tai yra, net daugiau nei 2008 metais.

Vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms kompensuoti 2009 m. buvo prireikė daugiau kaip 700,5 mln. litų. Pernai jų įsigijimo išlaidoms kompensuoti buvo išleista 51 mln. Lt mažiau nei buvo planuota, nes pridėtinės vertės mokesčio lengvatos kompensuojamiesiems vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms galiojimas buvo pratęstas iki 2011 m. sausio 1 dienos.

Nors PSDF biudžeto bendras kreditorinis įsiskolinimas nuo 361,2 mln. Lt (2009 m. pradžioje) padidėjo iki 484 mln. Lt (metų pabaigoje), bet su asmens sveikatos priežiūros paslaugų ir vaistų tiekėjais atsiskaitoma pagal Sveikatos draudimo įstatymo nuostatas, taip pat – griežtai laikantis sutartyse numatytų sąlygų, sakoma Valstybinės ligonių kasos pranešime.

Tad Privalomojo sveikatos draudimo fondo tarybos nariai pritarė 2009 metų PSDF biudžeto metinei apyskaitai, kur šio fondo pajamos ir išlaidos yra lygios 101,8 proc.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...