2014 Lapkričio 12

Sveikatos paslaugas galima gauti išsimokėtinai

veidas.lt

Užsienyje paplitusi, Lietuvoje dar neprigijusi praktika – sveikatos paslaugas įsigyti išsimokėtinai.

Austė Merkytė

Gyventojai neturėtų kentėti dėl sveikatos sutrikimų, jei tuo metu neturi pinigų, o jiems reikiamų sveikatos paslaugų negali gauti nemokamai. Už paslaugas, dėl kurių patirtų išlaidų nedengia valstybė, galima atsiskaityti išsimokėtinai per tam tikrą laikotarpį.

Lietuvoje, kur palyginti daug sveikatos paslaugų vis dar apmoka valstybė, su finansiniais sunkumais atsiskaityti už gydymą susiduria palyginti nedaug gyventojų. Nepaisant to, finansų institucijoms tokia praktikai jau seniai žinoma, o ir gydymo įstaigoms tai visiškai priimtina atsiskaitymo forma.

Užsienyje, ypač JAV, kur valstybės lėšomis finansuojamos iš esmės tik pačios būtiniausios sveikatos priežiūros paslaugos, ir tik tuomet, jei mokate sveikatos draudimo mokesčius, asmeninių lėšų už sveikatos tyrimus ar gydymą tenka pridėti gana dažnai. Amerikiečiai renkasi – arba mokėti didesnius sveikatos draudimo mokesčius, arba tikėtis, kad senatvėje nesusirgsite ypač rimta liga. Jei likimas jums negailestingas ir susergate sudėtingomis širdies, kraujagyslių ligomis arba vėžiu, be paskolos neišsiversite.

Paskola už gydymą šiais laikais jau neturėtų bauginti, jei susidūrėme su išties didelėmis sveikatos problemomis. Juk nieko nėra brangesnio už sveikatą. Tokios paslaugos gana dažnos gydant odontologines ligas ar pageidaujant sveikatinimo paslaugų.

Paskola – be varginančių biurokratinių procedūrų

Pasak Vilniaus implantologijos centro (VIC) direktorės Renatos Gilienės, gyventojams paslaugos išsimokėtinai dažnai asocijuojasi su baime laiku neatsiskaityti, tačiau atsakingai išsiaiškinus visas sąlygas baimė tikrai sumažėja. Finansų institucijos medicinines paslaugas išsimokėtinai stengiasi teikti ypač palankiomis sąlygomis. Būtina aplinkybė, kad pacientas dirbtų arba turėtų kitų nuolatinių pajamų. Galima pasiskolinti nuo 150 iki 50 tūkst. Lt, o išsimokėjimo terminą pasirinkti iki penkerių metų. Tai leidžia būtinomis medicinos paslaugomis pasinaudoti tada, kai jų labiausiai reikia.

Medicinos paslaugų išsimokėjimo sutartį sudaryti gana paprasta. Pavyzdžiui, norint pasinaudoti finansų įstaigos „General Financing“ teikiama „Medlizingo“ paslauga, pirkimo išsimokėtinai sutartį tą pačią minutę galima sudaryti tose medicinos įstaigose, kurios yra „General Financing“ partnerės. Kompiuterizuota sistema leidžia kliento mokumą automatiškai įvertinti per kelias minutes ir čia pat sudaryti sandorį.

Šios finansų institucijos patirtis liudija, kad dažniausiai finansuojamos odontologijos paslaugos. Jos sudaro 50–60 proc. visų sveikatinimo paslaugų, finansuojamų naudojantis „Medlizingu“. Po to į eilę rikiuojasi plastinės chirurgijos ir regos koregavimo paslaugos.

Atidėlioti gydymą – skausminga ir nuostolinga

Kai trūksta pinigų, žmonės atideda gydymo procedūras vėlesniam laikui, tačiau jų sveikatos būklė dėl to tik blogėja, ir tai vėliau padidina gydymo išlaidas.

„Siekiant išspręsti bent jau būtiniausius gydymosi poreikius nuoširdžiai rekomenduojame pasinaudoti „Medlizingu“ ir už gydymo paslaugas atsiskaityti dalimis“, – sako R. Gilienė.

Vilniaus Implantologijos centro klinikoje pacientai galimybe atsiskaityti išsimokėtinai naudojasi gana dažnai. Taip dažniausiai atsiskaitoma už implantacijos operacijas, protezavimą, ortodontinį gydymą (gydymą breketais). Paslaugų kainos priklauso nuo darbų apimties. Vieno danties implantacija vidutiniška kainuoja apie 2500 Lt. Ir tai nėra išimtis, panašios kainos – visose tokio pobūdžio gydymo įstaigose.

„Dažniausiai pacientai reikalauja aukščiausios kokybės bei moksliniais tyrimais patvirtintų implantų, todėl kaina yra šiek tiek didesnė, tačiau jų kokybė garantuoja sėkmingą gydymo procesą bei rezultatą. Kaip alternatyvą visada galime pasiūlyti kokybe neatsiliekančius kitų gamintojų implantų už mažesnę kainą“, – pabrėžia R.Gilienė.

Išsimokėtinai galima įsigyti ir daugiau gyventojams priimtinų paslaugų ar prekių. Finansų institucijos teikia paskolas išsimokėtinai medicininiams tyrimams, gydytojų konsultacijoms ir gydymui, kaip jau minėta, odontologo, plastinės ir estetinės chirurgijos paslaugoms. Taip pat galima pasinaudoti paskola sveikatinimo paslaugoms: gydymui sanatorijoje, įvairioms sveikatinimo procedūroms. Išsimokėtinai galima įsigyti medicinos ortopedinių priemonių, optikos prekių.

PR

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Milita Milita rašo:

    Oi ne… tikrai paskolos gydymui šiais laikais jau nieko ir nebaugina, jokia čia naujiena. Tik įdomu ar galima pasirinkti kas tau šią paslaugą suteiks ar ne? Žiūrinėjau http://kku.lt/paskolos/ būtų visai įdomu sužinoti kaip ten viskas.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...