2014 Vasario 19

Šveicarijoje laukiami jaunieji tyrėjai iš Lietuvos

veidas.lt


Jauniesiems Lietuvos tyrėjams – paskutinė galimybė pasinaudoti Šveicarijos stipendijų fondo parama

Šveicarijoje paskelbtas kvietimas teikti paraiškas mokslinėms stažuotėms Šveicarijos mokslo ir studijų institucijose. Šis konkursas yra paskutinė galimybė jauniesiems tyrėjams stiprinti mokslinę kompetenciją, pasinaudojant Šveicarijos stipendijų fondo (Sciex-NMSch) stažuočių programa – pagal ją daugiau kvietimų skelbiama nebus.

Sciex-NMSch finansavimą gali gauti visų mokslo sričių jaunieji tyrėjai – Lietuvos mokslo ir studijų institucijų doktorantai ir jauni mokslininkai, turintys daktaro laipsnį. Tyrėjai Šveicarijos mokslo ir studijų institucijose gali stažuotis nuo 6 iki 13 mėnesių. Laimėjus konkursą taip pat finansuojamos stažuotojų ir jų vadovų kelionės ir dalyvavimas mokslo renginiuose.

Per ketverius programos įgyvendinimo metus jau buvo pateiktos 83 paraiškos: 27 socialinių ir humanitarinių mokslų srities, 56 fizinių ir biotechnologijos mokslų srities.  Iš 70 2010–2013 m. įvertintų paraiškų, finansavimas buvo skirtas 32 pareiškėjams, jiems skirta beveik 7,5 mln. litų. Šiuo metu vyksta 13 paraiškų ekspertinis vertinimas.

Įgyvendinant programą, finansavimas buvo skirtas 18 doktorantų ir 14 mokslų daktarų iš šių institucijų: 16 iš Vilniaus universiteto, 3 iš Kauno technologijos universiteto, 3 iš Mykolo Romerio universiteto, 2 iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, 2 iš Vytauto Didžiojo universiteto, po vieną iš: Vilniaus Gedimino technikos universiteto, VMTI Fizinių ir technologijos mokslų centro, VMTI Inovatyvios medicinos centro, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro, Europos humanitarinio universiteto, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto.

Pagal šią programą Šveicarijoje jau stažavosi arba šiuo metu stažuojasi 20 fizinių ir biotechnologijos mokslų srities ir 12 socialinių ir humanitarinių mokslų srities jaunųjų tyrėjų iš Lietuvos. Daugiausiai jų stažuotėms pasirinko Ženevos universitetą, Ciūricho universitetą, kiek mažiau Šveicarijos federalinį technologijos institutą (EPFL).

Paraiškos stažuotėms teikiamos programą Šveicarijoje administruojančiai Universitetų rektorių konferencijai (CRUS) iki 2014 m. balandžio 1 d. Programą Lietuvoje administruoja Lietuvos mokslo taryba.

Lietuvai skirtas Šveicarijos stipendijų fondas (Sciex-NMSch) yra viena iš Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, finansuojamų priemonių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...