2010 Gruodžio 14

Užsienis

Švedams pavyko išvengti daug aukų

veidas.lt

Stokholmui tik per laimingą atsitiktinumą pavyko išvengti daugybės aukų per praeitą savaitgalį įvykdytą mirtininko sprogdintojo išpuolį, pirmadienį pareiškė Švedijos užsienio reikalų ministras.

Carlas Bildtas (Karlas Biltas) sakė britų televizijai, jog katastrofa būtų įvykusi, jeigu sprogdintojas šeštadienį būtų detonavęs užtaisus keliomis minutėmis vėliau ir nuėjęs “porą šimtų metrų toliau” į judrų prekybos rajoną Švedijos sostinėje.

Sprogdintojas, kuris, tyrėjų nuomone, buvo Taymouras Abdul Wahabas (Teimuras Abdul Wahabas), buvo vienintelis žmogus, žuvęs per šį išpuolį. Dar du žmonės buvo sužeisti, kai sprogdintojas kiek anksčiau detonavo savo užminuotą automobilį.

C.Bildtas sakė nežinantis, kokį taikinį buvo pasirinkęs sprogdintojas, tačiau nurodė, kad jis tikriausiai ” traukė link judriausios vietos gyviausių metų laiku”.

“Jis ėjo į tokią vietą, kurioje – jeigu būtų susprogdinęs visus savo turėtus sprogmenis… – būtų buvę masinių aukų, kokių Europoje jau kurį laiką nematėme, – ministras sakė BBC laidai “Newsnight”. – Mums nepaprastai pasisekė… Tai yra, jeigu tai būtų nutikę po kelių minučių ir vos už poros šimtų metrų – būtų įvykusi tikra katastrofa”.

Viena islamistų grupuotė nurodė, kad Švedija tapo T.Abdul Wahabo išpuolio taikiniu, nes jos kariškiai dalyvauja misijoje Afganistane.

Užpuolikas, kuris turėjo Švedijos pilietybę, tačiau pastaruoju metu gyveno Didžiojoje Britanijoje, nešėsi įvairių sprogmenų ir tikriausiai ketino detonuoti užtaisus prieš Kalėdas apsipirkinėjančių žmonių minioje, sakė Švedijos generalinis prokuroras Tomasas Lindstrandas.

C.Bildtas nurodė, kad Švedija bendradarbiauja su kitomis šalimis, tarp jų Britanija ir JAV, aiškindamasi, ar sprogdintojas turėjo kokių nors bendrininkų.

Britų policija apieškojo T.Abdul Wahabo namus į šiaurę nuo Londono esančiame Lutono mieste, kuriame jis gyveno su savo šeima.

“Gali būti, kad konkrečiai tą vakarą jis veikė vienas, – sakė C.Bildtas. – Gali būti, kad (jo)pasiruošimas, mokymai ir dar kas nors galėjo būti platesnio tinklo dalys. Tačiau akivaizdu, kad tarnybos apie tai nepaprastai stengiasi sužinoti”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Smilga Smilga rašo:

    Prabilo mirtininko sąžinė.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...