2010 Gegužės 19

Sveikata

Svartstoma galimybė sveikato priežiūros įstaigoms mokėti daugiau

veidas.lt

Išnagrinėjusi galimybę peržiūrėti įkainius už asmens sveikatos priežiūros paslaugas, Privalomojo sveikatos draudimo taryba rekomendavo medicinos įstaigoms iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo papildomai skirti pinigų.

Pasiūlyta nuo šių metų liepos 1 d. padidinti daugelio asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų balo vertę nuo 0,81 iki 0,84 lito, o greitosios medicinos pagalbos – nuo 0,81 iki 0,86 lito. Jeigu baziniai įkainiai būtų padidinti tokiomis proporcijomis, šalies gydymo įstaigos už suteiktas paslaugas antrame pusmetyje gautų 45 mln. 654 tūkst. litų daugiau negu buvo patvirtinta 2010 metų PSDF biudžete. Galutinį sprendimą dėl šių siūlymų turi priimti Sveikatos apsaugos ministras.

“Šiuo metu situacija dėl šalies asmens sveikatos priežiūros įstaigų finansavimo yra nevienareikšmiška. Viena vertus PSDF yra sukauptas rezervas, kuris, beje, didele dalimi atsirado tik dėlto, kad buvo maksimaliai nukeliami atsiskaitymo terminai su gydymo įstaigomis, kita vertus sunkmetis ypač pablogino finansinę medicinos įstaigų padėtį, todėl Sveikatos apsaugos ministerija ieško optimalių sprendimų, kaip būtų galima ir padėti gydymo įstaigoms, ir tinkamai subalansuoti PSDF biudžetą.”, – teigia Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...