2010 Rugpjūčio 26

ŠMM

Svarstoma mokyklų direktorių rotacija ir savarankiškumo didinimas

veidas.lt

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) planuoja pokyčius valdant mokyklas – ketinama savivaldybėse atidžiau rinkti naujus bendrojo lavinimo įstaigų ir darželių vadovus, esamus griežčiau atestuoti, taip pat svarstoma galimybė įvesti kadencijas.

Taip pat ateinančiais mokslo metais numatoma koreguoti mokinio krepšelio skirstymą suteikiant mokykloms daugiau laisvės.

“(Numatomas – BNS) mokyklų savarankiškumo stiprinimas tiek finansiniais svertais liberalizuojant krepšelio metodiką, tiek įgyvendinant profesionalesnę naujų vadovų švietimo įstaigose atranką eliminuojant politinės įtakos svertus”, – ketvirtadienį žurnalistams sakė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Švietimo ir mokslo viceministro Vaido Bacio aiškinimu, viena iš svarstomų priemonių yra mokyklų vadovų kadencijų įvedimas.

“Užsibrėžėme tikslus, kad naujai į švietimo sistemą patenkančių vadovų vadybiniai gebėjimai visų pirma tikrinami nepriklausomų atrankos personalo specialistų (…). Dabartinių švietimo vadovų atžvilgiu mes ketiname patvirtinti naujus atestacijos nuostatus, kurie numatytų galimybę tais atvejais, kai matome, kad rezultatai yra prasti, imtis atitinkamų sprendimų vienų ar kitų vadovų atžvilgiu”, – teigė G.Steponavičius.

Anot jo, leidžiant mokykloms laisviau disponuoti mokinio krepšelio lėšomis, tikimasi sustiprinti mokyklas.

“Tai yra vienas iš žingsnių, kad finansavimas labiau priklausys nuo vaikų skaičiaus ir nereikės žvalgytis į steigėjo pusę prašant papildomo finansavimo”, – aiškino G.Steponavičius.

Tokie sumanymai abejonių kelia Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkui Aleksui Bružui. Jis sako, kad tokiu atveju mažėjant mokinių skaičiui mokyklos patiria didelių sunkumų.

“Iš viso, jei žiūrėtume, tai mokinio krepšelis nėra geras dalykas. Jis sureguliuoja labai daug ir užkerta kelią mokyklų laisvei (…) Anksčiau su ministrais sutardavome – kai sumažėja mokinių, (sutaupyti – BNS) pinigai liktų švietimo sistemos dispozicijoje. Dabartiniu metu norima tuos pinigus atimti. Tai yra blogai dėl to, kad sumažėjus mokinių yra labai daug skylių, kurias reikėtų užkamšyti”, -

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...