2013 Vasario 05

Valdas Sutkus

Svarbiausi verslininkų prioritetai yra mokesčių stabilumas ir energetinis saugumas

veidas.lt

Keturi klausimai Valdui Sutkui, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentiui

VEIDAS: Praėjusią savaitę pradėjote susitikimus su naujai paskirtais šalies ministrais, penktadienį susitikote ir su šalies premjeru Algirdu Butkevičiumi. Ko šiais susitikimais siekiate?
V.S.: Dar pernai, likus maždaug mėnesiui iki rinkimų, parengėme 55 pasiūlymus dešimčia skirtingų krypčių visoms politinėms partijoms, susitikome su visų jų vadovais. Vėliau daugiau nei pusė šių pasiūlymų buvo įtraukta į vyriausybės programines nuostatas. Dabar pradedame susitikimų su ministrais ciklą, ir tikimės, kad didžioji dalis mūsų pasiūlymų pateks tarp šešeioliktosios vyriausybės programos įgyvendinimo prioritetų.

VEIDAS: Ko konkrečiai iš politikų tikisi jūsų konfederacijos atstovaujami verslininkai?
V.S.: Svarbiausi verslininkų prioritetai yra mokesčių stabilumas ir energetinis saugumas už protingą kainą, taip par svarbu, kad priimant politinius sprendimus, vyktų socialinis dialogas. Kartu būtinas ir proporcingumo-protingumo principas rengiant teisės aktus bei kitus dokumentus.
Apibendrintai galima teigti, kad verslas tikisi verslo aplinkos gerėjimo, kad nebepasikartotų naktinės reformos, kad vyktų diskusijos, jog į procesus būtų įtraukiami ekspertai, o rezultatai būtų išmatuojami.

VEIDAS: Kokios ministrų ir premjero reakcijos sulaukėte, o kokios – tikėjotės? Juk pasiūlymus, kaip minėjote, rengėte visoms politinėms partijoms, o dabar susitinkate tik su kelių iš jų atstovais?
V.S.: Džiaugiuosi, kad rinkimus laimėjusių partijų atstovų požiūris labai pozityvus, ir neabejoju, kad bus judama į priekį. Neabejoju, kad su ministrais galėsime rasti bendrus problemų sprendimo būdus.

VEIDAS: Lietuvos verslo konfederacija reprezentuoja kitų verslo atstovų interesus nei kita stambi verslo konfederacija – Lietuvos pramonininkų konfederacija. Ar neatsiranda prieštaravimų tarp šių dviejų organizacijų politikams išsakomų lūkesčių, o jei taip – ar pavyksta tarpusavyje nugludinti aštrius kampus?
V.S.: Nors gilios analizės neatlikau, bet prieštaravimų lyg ir nesu girdėjęs. Pramonininkų konfederacija daugiausia atstovauja gamybos sektorių, o mes – prekybos įmones, bankus, draudimo kompanijas, finansų maklerius, antstolių rūmus, advokatus, viešųjų ryšių kompanijas, nevalstybines gydymo, taip pat – aukštojo mokslo įstaigas, ir panašiai – iš viso vienijame 19 asociacijų, turime per 1,5 tūkst. narių. Manau, kad bendrieji tikslai tiek gamybos, tiek aptarnavimo sektoriuje yra panašūs – visas Lietuvos verslas tikisi stabilumo, skaidrumo ir palankios aplinkos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Viktorija Viktorija rašo:

  Mano vardas yra Mis Viktorija
  Mačiau jūsų profilį dabar ir pasiimti susidomėjimą draugus pasidalinti svarbią diskusiją su jumis, kreipkitės man laišką
  (elliotvictoria60@yahoo.co.uk) už
  vaizdas geras


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...