2011 Kovo 04

Užsienis

Suomijos įlankoje dreifuoja nevaldomas tanklaivis

veidas.lt

“Greenpeace” atstovybė Rusijoje prašo valdžios suteikti informaciją apie įvykius, susijusius su Suomijos įlankoje dreifuojančiu tanklaiviu.

“Tanklaivis, gabenantis 100 tūkst. tonų naftos, tapo nevaldomu Suomijos įlankoje, netoli Hoglando salos”, – agentūrai “Interfax” penktadienį pareiškė Rusijos “Greenpeace” energetikos skyriaus vadovas Vladimiras Čiuprovas.

Jis tvirtina, kad remiantis palydovo duomenimis, kovo 2 dieną tanklaivis “Primorskij prospekt”, išplaukęs iš Primorsko miesto, sulėtėjo ir galutinai sustojo, laivą pradėjo nešti į Hoglando salos pusę.

Per 12 valandų dreifavimą tanklaivis 7 jūrmyles buvo nuneštas į uolėtos salos pusę, iki kurios buvo likusios ne daugiau kaip 5 jūrmylės.

“Tiktai antrojoje kovo 3 dienos pusėje linijinis atominis ledlaužis “Vaigač” išvedė tanklaivį į farvaterį, kur jis lieka nejudėdamas iki šiol. Rajone kyla audra, ir tanklaivį vėl gali pradėti nešti į salą, o tai gresia nepataisomomis pasekmėmis”, – pareiškė ekologas.

“Federalinėje Nepaprastųjų situacijų ministerijos valdyboje į mūsų klausimus atsakyti negalėjo”, – pažymėjo ekologas, “nes neturi informacijos, kas vyksta”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...