2012 Birželio 12

Sukurta taikinio danguje lūkuriuojanti raketa

veidas.lt


Europos gynybos pramonės koncernas MBDA sėkmingai išbandė naujo tipo išmaniąją raketą „Fire Shadow“, kuri iki 6 valandų ore gale tykoti reikiamo taikinio.

Po sėkmingų naujojo ginklo bandymų MBDA pradėjo „Fire Shadow“ serijinę gamybą, skelbia „FlightGlobal.com“. Ši gynybos pramonės naujovė atliepia šiuolaikinių išmaniųjų ginklų koncepciją: raketa gali ilgą laiką skraidyti virš karo veiksmų zonos, stebėti situaciją, nustatinėti galimus taikinius ir, gavusi įsakymą iš nuotoliniu būdu ataką ruošiančio operatoriaus, naikinti juos, sakoma pranešime.

„Fire Shadow“ skirta naikinti įvairiems stacionariems ir judantiems antžeminiams taikiniams. Ji sveria mažiau nei 200 kg, jos ilgis – 4 metrai. Raketa gali būti leidžiama iš šarvuočių, karo laivų ar tiesiog nuo žemės. Ji transportuojama specialiame konteineryje.


Paleista raketa gali nuskristi maždaug 100 kilometrų atstumą ir pakilti į 4,6 km aukštį, maksimalus jos greitis siekia iki 550 km/h. Pasak MBDA atstovų, išskirtinė jos savybė yra ilgas buvimo ore laikas, siekiantis 6 valandas. Dėl to „Fire Shadow“ galima naudoti kartu su bepiločiais lėktuvais ar sraigtasparniais. Ji taip pat gali veikti savarankiškai stebėdama nurodytą karo veiksmų rajoną iš oro. „Fire Shadow“ operatorius realiuoju laiku monitoriuje mato vaizdo transliaciją ir prireikus gali iškart sunaikinti reikiamą taikinį. Tai reiškia, kad pėstininkai gali tikėtis žaibiškos paramos iš oro pereinant į priešo pozicijų puolimą ar efektyviai kontratakuoti priešo artilerijos ir reaktyvinių pabūklų, šaudančių iki 20 – 70 km atstumu, pozicijas.

Pasak ekspertų, ore lūkuriuojančios „Fire Shadow“ raketos labai padidina antžeminių pajėgų mobilumą ir ugnies galią, suteikdamos galimybę mažiems kariuomenės padaliniams pralaužti priešininko gynybą numatytose vietose nelaukiant artilerijos ar aviacijos paramos. Virš kovos veiksmų rajono danguje ratus sukančios raketos suteikia galimybę operatyviai naikinti šarvuotąją techniką ir vykdyti spartų puolimą, demoralizuojantį priešo pajėgas.

Pranešama, kad D. Britanijos kariuomenė jau gavo pirmąsias „Fire Shadow“ raketas ir jų valdymo įrangą.

technologijos.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...